Kultura, rozrywka i edukacja

Zespół taneczny Flesz Dance podsumował pełen sukcesów sezon artystyczny

2017-07-11, Autor: df, źródło: GOK w Lubomi

Niedawno zakończony sezon artystyczny był dla tancerek zespołu Flesz Dance jednym z trudniejszych. Mimo wielu kilometrów spędzonych w podróżach, dziewczyny z Lubomi na scenie dawały z siebie wszystko i odniosły sporo sukcesów.

Pierwsze trofeum dla Flesz Dance w sezonie 2016/2017 zdobyła najstarsza grupa seniorek z choreografią „Terminator” na festiwalu tanecznym „Róża” w Sosnowcu. Było to wyróżnienie II stopnia. Później na festiwalu tanecznym „Aplauz” w Marklowicach układy najstarszej grupy seniorek w kategorii pom pom zdobyły dwa brązowe medale. Te same choreografie niedługo potem znowu stanęły na podium. Tym razem formacja seniorek Flesz Dance I zgarnęła brąz na mażoretkowej „Paradzie” w Czerwionce-Leszczynach. Zaś mini formacja wywalczyła złoty medal, pokonując inne utytułowane zawodniczki.

Na kolejnych zawodach, które odbyły się w Żorach najstarsze tancerki w kat. powyżej 16 lat wytańczyły układem „Terminator” pierwsze miejsce. Na tej samej imprezie juniorki znalazły się na trzecim miejscu z choreografią „Hotel Transylwania”.

Ostatni weekend maja okazał się dla Flesz Dance pełnym emocji i wrażeń maratonem. Najpierw seniorki z Lubomi odebrały nagrodę za drugie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca „Dance Passion” w Jastrzębiu-Zdroju. Następnie na konkursie „Dance World” w Żywcu tancerki zdobyły osiem nagród: trzy złota, dwa srebra, dwa brązy i jedno wyróżnienie. Warto dodać, że jedno drugie miejsce wywalczyła grupa Flesz Dance III za układ „Alicja w Krainie Czarów”.

Zespół taneczny z Lubomi zanotował w tym roku kilka ważnych debiutów. Dziewczynki z grupy Flesz Dance IV startując w kategorii do 9 lat po raz pierwszy na scenie w Sosnowcu zajęły 6. miejsce. Z kolei Mini Flesz Dance (7-8 lat) zadebiutowały na ogólnopolskim konkursie w Pawłowicach, gdzie z układem „Na pokładzie” uplasowały się na 6. pozycji. W Sosnowcu w grupie seniorek najlepsze okazały się tancerki z powiatu wodzisławskiego, które otrzymały puchar i tytuł Mistrzowski Zespołów Tanecznych i Cheerleaders. Zaś w Pawłowicach sukces odniosły juniorki, zdobywając drugie miejsce.

Dziewczynki z grupy Flesz Dance IV z układem „Zakochana Pipi” zajęły drugie miejsce na V Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Taki Taniec” w Oświęcimiu. Zawodniczki z Lubomi rywalizowały z zespołami z wielkich miast, jak np. Kraków, Oświęcim, Jaworzno czy Rzeszów.

Jednak najważniejszymi zawodami w sezonie były Mistrzostwa Polski Zespołów Mażoretkowych w Kędzierzynie-Koźlu, na których wystartowało 2280 tancerek. Zespół Flesz Dance znalazł się w pierwszej piątce najlepszych grup w Polsce.

Na zakończenie sezonu trzy formacje z Lubomi wybrały się do Dąbrowy Zielonej na ogólnopolski konkurs „Dance Cup”, gdzie wywalczyły drugie i trzecie miejsca.

Instruktorem tańca w zespole Flesz Dance jest Anna Pilipiszyn.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0