zamknij

Wiadomości

Zginęło 130 rowerzystów – policjanci ostrzegają podczas rajdu rowerowego

2017-08-28, Autor: tora

Wodzisławscy policjanci spotkali się z uczestnikami 19 Powiatowego Rajdu Rowerowego. Omówili zasady poruszania się po drodze oraz konieczności używania odblasków.

Reklama

W 19 Powiatowym Rajdzie Rowerowym, zorganizowanym 27 sierpnia, wzięło udział około 600 osób. Policjanci wykorzystali okazję do przybliżenia uczestnikom imprezy kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Policjanci omówili zagrożenia jakie mogą spotkać kierujących jednośladami oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomnieli także o zasadności używania elementów odblaskowych. Uczestnikom rozdano odblaski oraz ulotki i naklejki promujące kampanię.

To ważne, bo statystyki są alarmujące. W ostatnich 5 latach na śląskich drogach zginęło 130 rowerzystów! Tych wypadków mogło być zdecydowanie mniej, gdyby rowerzyści zadbali o swoje bezpieczeństwo.

Trasa 19 Powiatowego Rajdu Rowerowego miała około 28 km. Przebiegała przez Wodzisław Śląski z metą w Mszanie.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~krzoci 2017-08-28
  13:32:02

  8 2

  akcja policji ze wszech miar uzasadniona. Byłoby jeszcze wskazane, aby ta sama policja od czasu do czasu dokonywała oceny rowerowej infrastruktury(a raczej jej braku) dla rowerzystów i swoje uwagi przekazywała Władzom miasta i powiatu
  P.S.
  Gdyby KPP wprowadziło kilka patroli rowerowych to problemy rowerzystów i zagadnienia związane z ich bezpieczeństwem mogłyby ulec poprawie

 • ~bagienko 2017-08-28
  15:42:59

  5 0

  Policjantom przydałby się patrol rowerowy, taki jak jest w Rybniku. wtedy najlepiej wiedzieliby jaka jest sytuacja rowerzystów w Wodziu i okolicy. A jest, kiepawa, mówiąc delikatnie. gdyby nie to, że są fajne szlaki w Czechach i Rybniku byłaby bida

 • ~cyklop 2017-08-28
  15:45:38

  4 0

  W Rybniku jest oficer rowerowy, ale to nie policjant, a urzędnik z miasta zajmujący się typowo rozwojem infrastruktury rowerowej. Jeździ rowerem po mieści, sprawdza stan, porponuje co poprawić. I to działa, każdy kto jeździ po rybniku to wie o czym mówię.

 • ~Arteks 2017-08-28
  17:42:48

  2 0

  @cyklop @bagienko - bardzo polecam powołanie takiej funkcji w Wodzisławiu. U nas Fiałkowski wspaniale wykonuje swoją pracę. Przede wszystkim przekonuje do rozwiązań nowatorskich o jakich nam się w Rybniku nie śniło do niedawna np. kontrapasów. To on wymyślił przepust pod ul. Kotucza który sprawi, że powstanie trasa rowerowa łącząca centrum z zalewem prawie bezkolizyjna (za wyjątkiem przecięcia ul. Rudzkiej). Dzięki jego pracy Rybnik już skoczył parę oczek w ogólnopolskim rankingu rowerowym. Natomiast jeśli chodzi o patrol to bagienko ma rację. W Rybniku są policyjne patrole rowerowe. Nie wiem ilu ich jeździ na rowerach ale mają specjalne stroje z napisem POLICJA i niezłe rowery. Można ich spotkać głównie w okolicy zalewu ale spotkałem wczoraj w centrum miasta.

 • ~bagienko 2017-08-29
  10:05:46

  1 0

  dzięki arteks, mam trochę znajomych w Rybniku, to wiem, co mówią. Jasne, też narzekają, że dziury w ścieżkach nie są zasypywane na bieżąco, np. wzdłuż zalewu, ale umówmy się - to są drobiazgi. Rybnik jeśli chodzi o kompleksowe myślenie o rowerach bije nas na głowę

 • ~krzoci 2017-08-31
  13:20:48

  1 0

  należy się zatem zastanowić co zrobić aby głos rowerzystów był słyszany przez władze miasta i powiatu i uwzględniany przy wszelkich inwestycjach w infrastrukturę drogową. Przykładów w naszym otoczeniu jest sporo ale do władz nic nie dociera!!!!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1162