ŻKK Olimpia: porażka na zakończenie rundy zasadniczej

2017-03-15, Autor: df

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej koszykarki ŻKK Olimpii Wodzisław Śląski przegrały z zespołem Enea AZS Poznań 70:83. Przed wodzisławiankami mecze o utrzymanie się w I lidze.

Podopieczne Adama Kubaszczyka rozpoczęły niedzielne spotkanie w Poznaniu od wysokiego prowadzenia. Po pierwszej kwarcie było 25:15 dla „Olimpijek”. Niestety już w drugiej partii gospodynie odrobiły straty i zakończyły ją z 5-punktowym zapasem. W kolejnej kwarcie koszykarki z Poznania zdominowały grę powiększając swoją przewagę. Mimo to zespół z Wodzisławia walczył do końca, czego efektem był wynik w ostatniej partii - 28:26 dla Poznania.

Enea AZS Poznań - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 83:70 (15:25, 17:12, 23:7, 28:26)

Punkty dla Enei zdobyły: Alicja Szloser – 20, Karolina Stefańczyk – 9, Anita Plucińska – 8, Martyna Kotula, Wioletta Wiśniewska, Aleksandra Pietraszek, Karolina Budeń po 7, Kinga Banach – 6, Agata Siwińska – 5, Marta Nowicka – 4, Aleksandra Piasecka – 3.

Punkty dla Olimpii zdobyły: Joanna Sobota, Agata Majka po 20, Aleksandra Lewoń-Sczansny - 15, Katarzyna Klimowska, Weronika Oskwarek po 6, Nikola Stobiecka – 3.

Ostatnia w tabeli grupy B I ligi ŻKK Olimpia zmierzy się w meczach o utrzymanie z X-Demonem Tęczą Leszno. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 18 marca w Lesznie, kolejne tydzień później, 25 marca w Wodzisławiu Śląskim. Jeśli obydwa mecze nie dadzą rozstrzygnięcia, drużyny będą musiały zagrać trzeci mecz.