zamknij

Biznes

Zniknie barak z zapleczem sportowym i pub kibic. To, co tam powstanie przyciągnie do Wodzisławia wielu

2015-01-29, Autor: Monika Krzepina
Dwa boiska do squasha, sauna, odnowa biologiczna, klubokawiarnia. Zgodnie z planem w miejscu obecnego baraku przy ulicy Bogumińskiej powstanie baza sportowa, dzięki której Wodzisław będzie mógł konkurować z największymi ośrodkami tenisowymi nie tylko w regionie.

Reklama

O tym, że przy ulicy Bogumińskiej ruszyła rozbudowa i zabudowa kortów tenisowych już informowaliśmy. Ta inwestycja to efekt współpracy MOSiR z prywatnym przedsiębiorcą. Wodzisławskie Centrum Tenisa na okres 10 lat dzierżawi korty tenisowe inwestując w ich modernizację.

 

W pierwszym etapie korty zostaną zabudowane. W przyszłym roku natomiast powstanie bogata baza sportowa, a w efekcie - profesjonalny i konkurencyjny ośrodek tenisa ziemnego. W związku z tym radni na wczorajszej sesji wyrazili zgodę na dzierżawę baraku, w którym obecnie mieści się m.in. pub kibic.

 

Obiekt zostanie wyburzony, a w jego miejscu inwestor zbuduje nowy obiekt sportowy. - Powstały obiekt zgodnie z planem będzie zawierał: dwa boiska do squasha, szatnie, toalety, saunę, pomieszczenie do odnowy biologicznej, pokój rekreacyjny oraz klubokawiarnię - wymienia Bogdan Bojko, dyrektor MOSiR.

Planowana dzierżawa również wynosi 10 lat. Zgodnie z przygotowaną propozycją umowy inwestor zobowiązuje się płacić czynsz dzierżawny w wysokości 1000 zł netto miesięcznie przez okres realizowanych prac budowlano-remontowych, których zakończenie ustalono wstępnie na 31 lipca 2016 roku. Po zakończeniu inwestycji czynsz zostanie ustalony w drodze negocjacji. Ponadto dzierżawca pokryje koszty bieżącego utrzymania obiektu. - Jako miasto dużo na tym zyskujemy, przede wszystkim atrakcyjny dla mieszkańców i przyjezdnych obiekt - podkreśla dyrektor Bojko.
Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~wodzislawianin1 2015-01-29 08:22:41

  Lepiej niech powstanie większy i nowy obiekt tak aby w przyszłości można było go również wykorzystać a nie budować kolejny. Boisko do Squash'a ma w przybliżeniu wymiar 10x6,5 m więc tutaj to nie będzie coś więcej niż dwa duże pokoje, może warto zrobić piętrowy obiekt i 3 lub 4 takie boiska? Kolejna sprawa to nazwa klubów w Wodzisławiu. Wszystkie ogólno-miejskie sekcje powinny nawiązywać do tradycji Odry Wodzisław Śląski np. "KT Odra Tenis Club" itd. Tak jest we wszystkich normalnych miastach szanujących swoje tradycje. U nas porobiło się wiele klubów nic nie znaczących i o których w Polsce nikt nie słyszał: Zorze, Olimpie można teraz zrobić Zeusa albo Tęczę ale to największa głupota tego miasta. W Polsce znana jest tylko Odra i tą nazwę powinny mieć wszystkie kluby z ambicją pochodzące z Wodzisławia Śl.

  25 0
 • ~matt78 2015-01-29 10:25:15

  A pomyślałeś, że może jakiś klub nie chce być utożsamiany z Odrą i jej "dokonaniami"? Może chce się odciąć od tej nazwy? Masz rację, często się zdarza, że jak to ująłeś "w normalnych miastach" tak się dzieje... I to właśnie jest meritum sprawy... "W normalnym mieście". Tymczasem w naszym pop........ mieście o byłym "właścicielu" tej słynnej Odry pisało się swego czasu "Ireneusz S." Ciągłe zawirowania w Odrze doprowadziły do tego, że piłka nożna upadła... Jednym słowem: Niektórzy nie chcą mieć nic wspólnego z Odrą.

  0 12
 • ~odrok 2015-01-29 11:21:53

  Nie ma klubu w Wodzisławiu który ma mniejsze dokonania niż Odra i który jest bardziej znany niż Odra. W każdym klubie ekstraklasy były zawirowania i skandale. Ale tylko w Wodzisławiu są ludzie którzy nie doceniają tego, co mają.

  16 0
 • ~ 2015-01-29 12:06:06

  mnie ciekawi coś innego, skoro inwestycja warta jest ok.750 tys +bieżące czynsze to 1) ile Wodzisławska Szkoła Tenisa w przeciągu tych 10 lat dostanie dofinansowania z miasta na "różne" działania 2) skoro inwestor zobowiązuje się do częściowego pokrycia kosztów obiektu (domyślnie) Mosir-u to aż się prosi zapytać jaka jest sytuacja finansowa tej jednostki?

  6 0
 • ~wodzislawianin1 2015-01-29 12:19:06

  @matt78 źle to zrozumiałeś, tu nie chodzi o Pana S. czy K. czy Czechów itd itp tu chodzi o miasto i Odrę i jej tradycję ponad 90 letnią! Co ma wspólnego z tradycją Odry w koszykówkę czy siatkówkę albo judo. Tu w tym mieście jeden z drugim taki jak Ty obraża się na S. S. się obraża na matt'a i mamy małą lokalną wiejską wojnę. Ludzie gdyby tak w Warszawie robili to żadna Legia czy Polonia by nie istniała. Powtarzam specjalistyczne kluby miejskie (biathlon, siatkówka, kosz, tenis, boks) i cokolwiek jeszcze powstanie powinny mieć człon ODRA i nie ma to nic wspólnego z żadnym panem ani S ani K tylko z tradycją, dumą i historią miasta.

  24 0
 • ~Don C. 2015-01-29 18:56:05

  @wodzislawianin1-żeby były sekcje sportowe to muszą istnieć obiekty sportowe w mieście.Tymczasem hali widowiskowo-sportowej nie ma i się nie zanosi a stadion się rozlatuje.Wieloletnia strategia miasta z tego co widać jest nastawiona na rozsprzedanie obiektów jakie jeszcze zostały żeby całkowicie pozbyć się problemu jakiegokolwiek sportu w mieście.W mieście w którym od wielu lat rządzi pedagogiczno-emerycka sitwa władze kombinują jaką to kolejną dyrektorkę SP uraczyć pełnowymiarową salą/halą gimnastyczną i w jakiej dziurze nie ma jeszcze orlika.Do tego dyrektor/kustosz MOSiR jest kibicem Górnika a prezydent Podbeskidzia stąd też jest jedna sekcja ale zwłok wodzisławskiego sportu.

  11 0
 • ~pudzian28 2015-02-03 19:04:49

  do-wodzisławianin1, kolego czytaj powyższy tekst ze zrozumieniem , a poza ty żaden klub np: Lech PoznaN, Wisła Kraków ,Zagłębie Lubin....., ma kluby tenisa ziemnego i słyszałeś o czymś takim jak KKS LECH POZNAŃ TENIS CLUB???????? a odra znana jest w polsce tylko z MKS ODRA W-w ŚL.,jako klub piłki nożnej.

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 207