Zobacz jak nad morzem spisali się koszykarze MKS-u

2013-05-14, Autor: Marek Malik, mkor
Najpierw awansowali do ogólnopolskich rozgrywek. Potem szukali sponsorów. Wreszcie znaleźli i udali się na drugi koniec Polski - do Kołobrzegu. Tam koszykarze rocznika 1999 zajęli trzecie miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

Po ciężkiej podróży na „drugi koniec Polski” (informowaliśmy o tym tutaj), wodzisławanie udział w ogólnopolskich mistrzostwach rozpoczęli meczem z gospodarzami turnieju - Kotwicą Kołobrzeg. To spokanie, jak się później okazało, było kluczowe dla losów awansu do półfinału.Mecz rozstrzygnął się w pierwszej kwarcie, gdzie zawodnicy z Kołobrzegu odskoczyli MKS-owi na 10 pkt. Straty, wodzisławianie próbowali odrobić agresywną obroną. To się nie powiodło. Zabrakło skuteczności rzutów z gry. W czwartej kwarcie MKS jeszcze bardziej zaostrzył obronę, ale dystans punktowy, zamiast maleć, rosnął. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 66-48 dla Kotwicy.

Kotwica Kołobrzeg – MKS Wodzisław Śl. 66-48 ( 23-13, 7-11, 15-11, 21-13 )

W drugim dniu turnieju MKS Wodzisław Śl. zmierzył się z Siarką Tarnobrzeg odnosząc zwycięstwo w stosunku 43-38. Był to niezwykle zacięty mecz pomiędzy drużynami, które walczyły o to, aby w trzecim dniu turnieju mieć szanse na walkę o drugie miejsce. MKS rozpoczął od świetnej gry w obronie i prowadzenia 10-0 po kilku minutach gry. Wydawało się, że mecz musi zakończyć się bardzo wysokim zwycięstwem, jednak gra w następnych częściach meczu bardzo się wyrównała. Czwarta kwarta to był już prawdziwy horror z którego jednak wodzisławianie wyszli zwycięsko. Bardzo agresywna obrona i stres z obydwu stron spowodowała bardzo niską skuteczność obu zespołów.

MKS Wodzisław Śl. - Siarka Tarnobrzeg 43-38 ( 14-8, 11-7, 3-14, 15-9 )

Ostatni dzień turnieju to konfrontacja z zespołem Cracovii Kraków. Popularne „pasy” to jeden z faworytów do mistrzostwa Polski. - Są zespołem, który na pewno nie powiedział ostatniego słowa w tegorocznych MP. Krakowianie zdecydowanie odskoczyli naszym zawodnikom w pierwszej kwarcie meczu. W następnych kwartach było już o wiele lepiej z punktu widzenia MKS-u nasi zawodnicy nawiązali grę z faworytem i dzielnie powalczyli - komentuje Marek Malik, opiekun MKS-u Wodzisław.

MKS Wodzisław Śl. – Cracovia Kraków 41-77 ( 5-29, 14-19, 11-14, 11-15 )

Ostatecznie ćwierćfinałowy turniej w Kołobrzegu wodzisławianie zakończyli na 3. miejscu. Tabela przedstawiała się następująco:

Drużyna W P Punkty
1 Cracovia Kraków 3 0 220-128
2 MUKS Kotwica 50 Kołobrze 2 1 180-164
3 MKS Wodzisław Śląski 1 2 132-181
4 KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg 0 3 138-197

- Wynik uzyskany przez naszą drużynę podczas zawodów ogólnopolskich jest dużym osiągnięciem sekcji koszykówki męskiej MKS Wodzisław Śląski. Po raz kolejny udało się zaznaczyć swoją obecność na koszykarskiej mapie Polski. Na pewno doświadczenie i ogranie zdobyte przez naszych młodych zawodników zaprocentuje za dwa lata w rozgrywkach kadetów, gdzie mamy nadzieje uzyskać jeszcze lepszy wynik. Koszykarze MKS-u mogący rozwijać swoje umiejętności w ZS Nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim udowadniają swoją postawą i wynikami w tym roku, że warto im dawać szanse wśród preferowanych przez władze miasta dyscyplin sportowych - mówi Malik.

Wyjazd na turniej był możliwy dzięki pomocy: Pana Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski, Pana Posła Ryszarda Zawadzkiego, Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Firmie Handlobud, Związkowi Nauczycielstwa Polskiego Wodzisław Śląski, Radzie Rodziców przy ZS Nr 3 w Wodzisławiu Śląskim, Dyrekcji ZS Nr 3 w Wodzisławiu Śląskimi i kilku sympatykom i przyjaciołom koszykówki w naszym powiecie. Wszystkim wyżej wymienionym, zawodnicy i zarząd MKS Wodzisław Śląski dziękują bardzo za wsparcie.

Punkty dla MKS Wodzisław Śl. w turnieju zdobyli: Paryło Jan 32, Wilk Bartosz 23, Syska Kamil 21, Wutke Sebastian 20, Banasik Bartosz 16, Wieczorek Jakub 11, Adamczewski Amadeusz 6, Wodecki Tomasz 2, Pawliński Karol 1. W zawodach brali też udział: Adamczyk Adrian, Rybiński Iwo, Prochasek Robert i Grębos Jakub.

W ćwierćfinałach mistrzostw Polski zespół prowadził duet trenerski: Marek MalikMirosław Pielorz.