Zobacz zdjęcia z Małej Ligi Mistrzów w Mszanie

2019-10-18, Autor: Materiały prasowe

4 i 5 października 2019 r. na boisku sportowym w Połomi rozegrano turniej piłkarski „Mała Liga Mistrzów w Gminie Mszana”.

W piątek 4 października 8 drużyn żaków rozegrało mecze o zwycięski puchar.

Pierwsze miejsce (rocznik 2011 i młodsi) wywalczyła drużyna Winners Gołkowice pokonując w finale Fortecę Świerklany 2:1, trzecie miejsce zdobyła Rybnicka Akademia Piłkarska, wygrywając z MKP Odra Wodzisław 3:2. Na 5 – KS Płomień Połomia, na 6 – Akademia Młodych Mistrzów Rapid, 7 – LKS Start Mszana, 8 – LKS Baranowice.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Oślizło z drużyny Winners Gołkowice, najlepszym bramkarzem okazał się Kasjan Wojtas z LKS Forteca Świerklany, natomiast najlepszym strzelcem turnieju Szymon Marcol z drużyny KS Płomień Połomia.

W sobotę 5 października na boisku zmierzyły się drużyny młodzików (rocznik 2007 i młodsi). Zwycięzcą okazała się drużyna Orła Moszczenicy pokonując w finale KS Unia Turza Śląska 4:3. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa Winnersów z Gołkowic wygrywając z UKS Ruptawa 5:1. Miejsce piąte podobnie jak dzień wcześniej zdobył KS Płomień Połomia, na 6 – LKS Baranowice, na 7 – Spójnia Zebrzydowice, na 8 – LKS Start Mszana.

Najlepszym zawodnikiem sobotniego turnieju został Brian Błędowski z Winners Gołkowice, najlepszym bramkarzem – Tymoteusz Bartnicki z Orzeł Moszczenica. Najlepszym strzelcem turnieju wybrano Cezarego Witańskiego z Orzeł Moszczenica.

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom i medal Małej Ligi Mistrzów w Gminie Mszana. 4 pierwsze drużyny otrzymały również nagrody rzeczowe.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 4