Zorza wciąż niepokonana

2010-12-21, Autor: Redakcja; źródło MKS Zorza
Wspaniałe spotkanie rozegrały w Katowicach trzecioligowe siatkarki MKS Zorza. Nie mniej waleczne były w ostatnim meczu kadetki.

Młoda wodzisławska drużyna zagrała na bardzo wysokim poziomie i pokonała doświadczoną ekipę KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice 3:1. Wynik sugeruje w miarę łatwe zwycięstwo podopiecznych trenera Andrzeja Brzezinki, lecz w rzeczywistości wodzisławianki musiały ciężko zapracować na swój sukces.

Trzy pierwsze odsłony spotkania to walka punkt za punkt i ogromna wola zwycięstwa obu drużyn. W końcówce pierwszej partii o dwa punkty lepsze gospodynie, dwa kolejne sety to minimalna wygrana ZORZY.

W czwartej odsłonie zdeterminowane akademiczki poderwały się do walki i wyszły na prowadzenie 10:3. Już wydawało się, że o wyniku będzie musiał rozstrzygnąć tie-break, kiedy wodzisławianki poprawiły swoją grę. Ponownie funkcjonował blok i wzrosła skuteczność w ataku. Siatkarki ZORZY bezlitośnie wykorzystały każdy błąd studentek z Katowic, doganiając je i wychodząc na prowadzenie. To doprowadziło do rozsypki w ekipie gospodyń. Fantastycznie grające wodzisławianki wygrały tego seta 25:19 i cały mecz 3:1.

KU AZS UŚ Olimp-Sport Katowice - MKS "Zorza" Wodzisław Śląski

1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 19:25)

Pewne zwycięstwo odniosły również kadetki Zorzy w derbowym spotkaniu z UKS Dwójką Świerklany. Wodzisławianki od początku meczu kontrolowały sytuację na parkiecie i prezentowały wyższy poziom wyszkolenia technicznego. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty siatkarki MKS ZORZA Wodzisław Śląski awansowały na drugą pozycję w tabeli grupy 3 i są bliskie awansu do półfinałowej ósemki Mistrzostw Śląska w tej kategorii wiekowej.

Ostatni mecz rundy zasadniczej ZORZA rozegrany zostanie jutro w Gliwicach.