Zorza Wodzisław nad morzem walczy o finał mistrzostw Polski

2015-04-19, Autor: Mateusz Kornas
Siatkarki Zorzy Wodzisław właśnie w ten weekend grają w półfinale mistrzostw Polski młodziczek. Znajdują się daleko od domu - w Rumii, w województwie pomorskim, gdzie dziś rozegrają decyduje mecz. Jak spisały się wczoraj?

Wczoraj młodziczki z Wodzisławia rozpoczęły koncertowo. Ograły 2:0 (25:16, 25:11) UKS MOSiR Jasło.

Znacznie trudniej było w drugim spotkaniu, kiedy Zorza podejmowała KS Pałac Bydgoszcz. Pierwszy set należał bezsprzecznie do wicemistrzyń województwa kujawsko-pomorskiego, które wygrały do 10. W drugim secie Zorza nawiązała walkę, ale nie zdołała doprowadzić do tie-breaka, przegrywając do 23.

Szanse na awans jeszcze są, ale aby tak się stało Zorza musi pokonać drużynę APS Rumia. Gospodynie turnieju są jego faworytkami. Wczoraj wygrał m.in. z KS Pałac Bydgoszcz 2:1, a więc Zorza aby odwrócić losy rywalizacji i wygrać dzisiejsze spotkanie musi wznieś się na wyżyny swoich możliwości.

Początek meczu z APS Rumia - Zorza Wodzisław dziś o 10:45.