zamknij

Wiadomości

ZUS zaprasza na Dni Ubezpieczonego

2012-09-30, Autor: igra
W dniach 8 - 12 października w inspektoracie ZUS w Rybniku odbywać się będą „Dni Ubezpieczonego”.

Reklama

Akcja edukacyjno-aktywizacyjna skierowana jest do wszystkich klientów ZUS zainteresowanych swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenie społeczne, zasadami oskładkowania działalności gospodarczej oraz możliwością kontaktu z ZUS drogą elektroniczną.

Z badań wynika, że my, ubezpieczeni, choć stanowimy najliczniejszą grupę klientów ZUS, to niestety najmniej świadomą swoich praw i obowiązków. W czasie październikowych Dni Ubezpieczonego chcemy pokazać, że kontakt osób, które nie pobierają w ZUS żadnego świadczenia, a perspektywa emerytury jest wciąż bardzo odległa, jest mimo to przydatny, a do tego całkiem komfortowy, m.in. dzięki portalowi pue.zus.pl, czy też Centrum Obsługi Telefonicznej.

 

- W dniach od 8 do 12 października na naszych klientów w salach obsługi klientów w Rybniku, Wodzisławiu, Raciborzu, Pszczynie i Tychach czekać będą eksperci ZUS, którzy będą odpowiadać na pytania dotyczące: zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym, ustalania właściwego ustawodawstwa dla osób podejmujących pracę za granicą, praw i obowiązków związanych z członkowstwem w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Zaprezentowana też będzie funkcjonalność Platformy Usług Elektronicznych jako zestawu nowoczesnych usług dla wszystkich klientów – mówi rzeczniczka ZUS Beata Kopczyńska.

 

Specjalnie dla osób odwiedzających w tych dniach jednostki ZUS przygotowane zostały materiały informacyjne, ulotki oraz poradniki.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2012-09-30 09:32:31

  Chyba zapraszają na Dni Dojnej Krowy... Ja zapraszam wszystkich przedsiębiorców chcących pozbyć się zusowskiej pijawki na stronę:
  www.firmabezproblemow.eu - a także na bezpłatne spotkania informacyjne w Rybniku.

  0 0
 • ~maly.wariat 2012-09-30 16:29:33

  Może ZUS odważnie się przyzna, że na emerytury dzisiejszych 25-35 latków pieniędzy nie będzie. Wystarczy spojrzeć na stosunek ludzi pracujących do bezrobotnych i emerytów razem wziętych. Dorzućmy to tego osoby, które wyjechały z kraju i raczej prędko tu nie wrócą. Wniosek? Olać ZUS o ile ktoś zna sposób i odkładać samemu. Przy średnio 35 latach pracy, rok w rok można odłożyć ok. 12-15 tys. jak ktoś ma łeb na karku to może jeszcze tym obrócić parę razy i powiększyć kapitał.

  0 0
 • ~ 2012-09-30 22:25:47

  @maly.wariat a kto normalny zda się na ZUS i jego głodową emeryturę? Poprzednie pokolenie przywykło do polegania na ZUSie, dzisiejsi 25latkowi wątpię, że zdadzą się na wątpliwą iluzję. Tak jak napisałeś, ci którzy mają głowę na karku.

  Ja mam 22lata i już odkładam i innym radzę to samo żeby nie umrzeć z głodu na starość.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co czytają wodzisławianie?
Oddanych głosów: 36