Zwycięstwo młodych koszykarzy MKS-u Wodzisław

Młodzi koszykarze MKS Wodzisław (kategoria U14M) pewni pokonali KS Minibasket Racibórz.

Z problemami rozgrywane są w tym roku śląskie rozgrywki koszykówki chłopców w kategorii U14M. Ze względu na panującą pandemię, pojawiają się problemy ze skompletowaniem składu na mecz. Spotkania są często odwoływane i przekładane.

W miniony wtorek rozegrany zostal zaległy mecz z drużyną KS Minibasket Racibórz. Wodzisławska drużyna jako gospodarz tego spotkania była faworytem, ponieważ pierwszy mecz na wyjeździe zakończył się zwycięstwem wodzisławian.

Od początku rywalizacji MKS Wodzisław Śląski był zespołem lepszym, zarówno w ataku, jak i w obronie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:8, a w trakcie przerwy zespół schodzi z parkietu, prowadząc 44:22. W drugiej połowie drużyn również zaprezentowała dobrą grę i cały mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 91:48.

Jak zwykle młodzi koszykarze z Wodzisławia Śląskiego zagrali ambitnie i mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa. Wyróżniającym się zawodnikiem w ataku był Kamil Ochodek (32 zdobyte punkty), natomiast w obronie wyróżnił się Filip Pielorz. Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 5