Zwycięstwo w koszykarskich derbach dla MKS-u Wodzisław Śląski

2020-02-12, Autor: AB, materiały prasowe

Tradycji stało się ponownie zadość, mecz koszykarski pomiędzy MKS Wodzisław - MKKS Rybnik był niezwykle zacięty i wyrównany. A losy spotkania ważyły się do ostatniej minuty zawodów.

- Dużo walki. Dużo serca. Krew. Litry wylanego potu. A co najważniejsze sportowa walka i wzajemny szacunek. Tym charakteryzują się nasze derby - powiedział trener rybnickiego zespołu Jakub Krakowczyk.

Rybniczanie lepiej weszli w mecz, prowadzili po pierwszej kwarcie 18:15. Jednak do przerwy wynik na tablicy 29:29! Oddaje dokładnie sytuacje z pierwszej połowy spotkania – koszykarska bitwa.

Trzeba przypomnieć, że taki sam wynik do przerwy 29:29 widniał na tablicy świetlnej w pierwszym spotkaniu tego sezonu w rybnickiej hali. To zdarza się w koszykówce bardzo rzadko.

Po przerwie dalej walka kosz za kosz, jednak pierwsze 5 minut przewaga MKS –u Mikołaj Kolarski wreszcie odblokowany i skuteczny ( w tym fragmencie gry zdobywa 10 punktów kończąc swoją grę akcją za 4 punkty – 3+1.)  Niestety kolejne pięć minut to odrobienie strat MKKS u Rybnik. Kwarta kończy się minimalnym prowadzeniem - dwoma  punktami  wodzisławian.

W czwartej kwarcie na 4 minuty przed końcem meczu goście prowadzą 51:48, jednak ostateczny i zakończony celnymi rzutami zryw wodzisławskich  koszykarzy doprowadza do zwycięstwa.

Kolejny doskonały mecz rozgrywa filar zespołu w walce pod koszami Artur Szczeponek. Ponownie to „król zbiórek”.

Świetnie prowadzi zespół kapitan Piotr Pożarowszczyk, a trzy trafienia za 3 punkty Michała Nawrockiego pozostaną na długo w pamięci licznie zebranych kibiców wodzisławskiej koszykówki.

Dobry, kolejny występ Jarka Fieruta jego trudny rzut lewą ręką z błyskawicznej kontry zdobył szacunek kolegów i trenera.

- Na koniec nasi zawodnicy odśpiewali 100 lat dla Bartosza Jordana - urodziny, który w tym meczu ponownie nie grał z powodu kontuzji. Nieobecni w składzie  też byli ważni zawodnicy zespołu Krzysztof Jargoń i Karol Kozielski  - kolejne choroby. Dedykujemy tą wygraną naszym nieobecnym kolegom i życzymy im wiele zdrowia i powrotu do naszego teamu - powiedział trener chłopaków Marek Malik.

MKS Wodzisław Śl. - MKKS Rybnik 59:53 (15:18, 14:11, 14:12, 16:12)

Punkty dla MKS WODZISŁAW w meczu zdobyli: Mikołaj Kolarski 17 ( 1x3pkt ), Piotr Pożarowszczyk – kapitan drużyny 12, Jarosław Fierut 10, Michał Nawrocki 10 ( 3x3pkt ),  Artur Szczeponek 5, Kosma Kolarczyk 2, Maciej Łazarczyk 2, Mateusz Michnik 1. W zawodach tych uczestniczyli też: Kuba Żurek i Paweł Malczewski. Trener zespołu - Marek Malik.

Skład i punkty MKKS Rybnik:
P.Rak 10, J.Kozieł 9, T.Krok 9, M.Majewski 9, K.Fojcik 7, M.Wilczek 4, Sz.Kuśka 4, D.Biela 3, J.Jachym, E.Johnson, M.Seweryn, F.Amalio. Trener zespołu – Jakub Krakowczyk

Już w najbliższy piątek 14.02.2020 w hali SP 28 Wodzisław rozegrany zostanie kolejny mecz z czołową śląską drużyną w tej kategorii wiekowej MKS WODZISŁAW – STELA CIESZYN. Początek zawodów o godzinie 17.30

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0