zamknij

Wywiady

Miasto nie jest prywatnym folwarkiem prezydenta

Z samorządem czy polityką nie byłem wcześniej związany. Uważam to też za bardzo duży plus jeśli chodzi o moją kandydaturę. Nie jestem z nikim powiązany, nikt też żadnych propozycji politycznych, koalicyjnych nie wysuwa w moją stronę. Nie ukrywam, że mam zamiar być tzw. czarnym koniem, podobnie jak to było w przypadku pana Kiecy 8 lat temu

 

- mówi Mateusz Kania, kandydat na prezydenta Wodzisławia z ramienia Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke.

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na urząd prezydenta Wodzisławia?

 

Tak jak napisałem w moim liście otwartym, propozycja padła ze strony koła, a moja decyzja była podyktowana znajomością lokalnych powiązań politycznych. Przede wszystkim chodzi mi tutaj o ten tzw. beton czyli przewijanie się ciągle tych samych osób. Tak jak w pierwszej kadencji pana prezydenta Kiecy nie był to żaden problem, to w drugiej kadencji te koterie i kliki zaczęły się coraz mocniej ujawniać. Dlatego widząc energię, zaangażowanie i motywację młodych ludzi, stwierdziłem, że moją rolą jest wesprzeć to.

 

Był Pan wcześniej związany z samorządem lub polityką?

 

Z samorządem czy polityką nie byłem wcześniej związany. Uważam to też za bardzo duży plus jeśli chodzi o moją kandydaturę. Nie jestem z nikim powiązany, nikt też żadnych propozycji politycznych, koalicyjnych nie wysuwa w moją stronę. Nie ukrywam, że mam zamiar być tzw. czarnym koniem wyborów, podobnie jak to było w przypadku pana Kiecy 8 lat temu. Czy wygram wybory? To już kwestia wtórna, ponieważ nie mam tzw. parcia na stołek. Myślę, że moja kandydatura i moje nazwisko jest ciekawą opcją szczególnie dla osób, którym nie w smak nazwisko: Kieca tudzież Gawęda. Już teraz spotykam się z pozytywnymi opiniami, że nareszcie jest jakiś wybór w Wodzisławiu.

 

Dlaczego uważa Pan, że może być tym "czarnym koniem" wyborów samorządowych w Wodzisławiu?

 

Myślę, że w moim liście otwartym wystosowałem częściowo odezwę do osób, które nie głosują i nie chodzą na wybory. To jest w samym Wodzisławiu armia około 20 tysięcy osób. Jeśli ta armia ruszy do wyborów to jestem w stanie wygrać nawet w pierwszej turze.

 

Dlaczego ta armia wyborców, o której Pan mówi miałaby zagłosować na Mateusza Kanię?

 

Odpowiem troszkę inaczej. Przyjąłem takie założenie, które mogę zaproponować mieszkańcom: jeżeli komuś przez ostatnie 8 lat rządów pana Kiecy w jakiś sposób życiowo się polepszyło to proponuję, żeby oddał głos na obecnego prezydenta Wodzisławia. Jeżeli komuś ani się nie polepszyło, ani nie pogorszyło to może zagłosować na pana Gawędę. Natomiast jeżeli komuś się pogorszyło to proponuję oddać głos na mnie. A co mam do zaproponowania? Ja nie rzucam słów na wiatr, nie chcę składać obietnic o tym, komu dam miejsca pracy czy jakie drogi i inwestycje powstaną w Wodzisławiu. Ja, tak jak i moja partia mocno odchodzimy od koncepcji przerostu administracji. Chcemy pójść w odwrotnym kierunku i ograniczyć liczbę osób pracujących w urzędzie. Ktoś powie w takim przypadku, że chcemy miejsca pracy zabierać, ale to nie o to chodzi. Chodzi o środki z budżetu, które idą na wynagrodzenia urzędników i na ile jest to zasadne dla mieszkańców. Możemy zrobić restrukturyzację organizacji urzędu w ten sposób, żeby sprawami nie musiały zajmować się wieloosobowe referaty, tylko jeden urzędnik byłby odpowiedzialny za jeden obszar zajęć. Nasza propozycja to jednoosobowe wydziały.

 

Co jest głównym założeniem Pana programu wyborczego?

 

Jedną z głównych koncepcji, za którą ja sam biorę pełną odpowiedzialność to jest zakres ciepła i energii. To jest mój konik również w sensie naukowym i uważam, że miasto powinno pójść właśnie w tym kierunku. Szansę na przyciągnięcie inwestorów i stworzenie miejsc pracy widzę w trzech ciepłowniach, które mamy na terenie Wodzisławia. Mam na myśli m.in. halę Spółdzielni Kółek Rolniczych przy ulicy Marklowickiej, gdzie kiedyś była ciepłownia i jest miejsce na trzy kotły. To jest potencjał dzięki, któremu możemy uzbroić tereny inwestycyjne, dostarczyć tani prąd i energię. Jeśli jeszcze obniżymy lokalne podatki przynajmniej o połowę, to inwestorzy zjawią się sami.

 

Co oznacza, że chce Pan skończyć z uzależnieniem miasta od środków unijnych?

 

Obserwując działalność pana Kiecy odnoszę wrażenie, że chce być on zapamiętany jak prezydent Barack Obama, czyli jako ten, który najwięcej zrobił. Jaki mamy tego efekt i czemu to służy? Ile kosztuje i jakie wygeneruje w przyszłości koszty np. Rodzinny Park Rozrywki? Miasto nie jest prywatnym folwarkiem prezydenta, a każda decyzja uderza w mieszkańców i kolejne pokolenia. Zwiększanie zadłużenia w budżecie nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie tędy droga, bo przecież środki unijne, po które tak chętnie się sięga wymagają też wkładu własnego miasta. To nie oznacza, że jestem przeciwnikiem środków unijnych. Ja absolutnie tak nie twierdzę. Napisałem w liście otwartym: nie dla uzależnienia od funduszy unijnych. Jeżeli mamy 50 mln długu w budżecie, branie wszystkiego co się da, nie jest dobrym pomysłem. Trzeba to robić z głową.

 

Czyli nie ocenia Pan dobrze aktualnej władzy?

 

Absolutnie nie oceniam dobrze. Pan Kieca zapowiadał się bardzo dobrze dwie kadencje temu. Było sporo plusów, ale teraz minusy biorą górę. Nie wchodziłbym do tej gry, gdybym widział, że Wodzisław jest dobrze zarządzany. A nie jest i to należy szybko zmienić.

 

Jak Pana rodzice zareagowali na Pana plany wyborcze?

 

To jest dosyć ciekawe, bo na dzień dzisiejszy mój ojciec jest moim przeciwnikiem politycznym, startuje bowiem do Rady Powiatu z ramienia PiS. Popiera więc pana Gawędę. Sytuacja jest dosyć niecodzienna.

 

Jakie znaczenie dla Pana ma fakt kandydowania z ramienia Nowej Prawicy?

 

Ma to bardzo duże znaczenie, dlatego że to partia konserwatywnych liberałów tzn. konserwatywnych z punktu widzenia światopoglądowego, moralnego i liberałów stricte gospodarczych. Ja jestem sympatykiem Nowej Prawicy od 2008 roku, czyli od czasu kiedy powstał tzw. kryzys. Jak mówi Janusz Korwin-Mikke, kryzys kryzysem, ale komuś mogło zależeć na tym, żeby wyszedł na światło dzienne. Od tego czasu popieram Nową Prawicę.

 

Jakim będzie Pan prezydentem?

 

Twardym, choć uprzejmym. Nie jestem osobą, która nie potrafi zrozumieć problemów ludzkich. Pierwsze czym zajmę się po wygranej w wyborach to stworzenie mapy wydatków. Trzeba sprawdzić na co idą pieniądze i to najlepiej co do złotówki. Planuję również prywatyzację jednostek miejskich. To wszystko trzeba zrobić stopniowo lecz konsekwentnie.

 

Dziękuję za rozmowę!

 

Rozmawiała Monika Krzepina

 

Mateusz Kania - 30-latek, syn Bożeny (emerytowanej, dyrektorki Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i nauczycielki fizyki) oraz Andrzeja (emerytowanego wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 10, nauczyciela fizyki, wiceprezydenta miasta i członka zarządu powiatu wodzisławskiego). Od niedawna w związku małżeńskim. Absolwent studiów informatycznych na Politechnice Opolskiej. Pracował jako nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz administrator IT. Menadżer, handlowiec. Aktualnie zarządza sprzedażą i dystrybucją w prywatnej firmie reklamowej. W naszym regionie może być kojarzony ze Związkiem Strzeleckim.

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (37):
 • ~stary dziad 2014-10-27
  21:19:49

  0 6

  widać że nie ma za dużego rozeznania w pracy administracji rządowej, nie da się ograniczyć ilości pracowników przy takiej liczbie zadań jaką nakłada się na urząd, hasło jest nośne - ograniczymy wydatki, pracowników, administrację, ale niestety nie da się tego zrobić, także jest zwykła demagogia...

 • ~odrok 2014-10-28
  10:35:53

  9 0

  "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi."

 • ~ 2014-10-28
  11:10:42

  10 0

  Kiedyś było trzy razy mniej urzędników, mieli tylko maszyny do pisania i dało się! To musiały być cuda Jaruzelskiego!

 • ~bmr-biker 2014-10-28
  11:15:55

  5 0

  Program naprawdę dobry - w końcu zmniejszą się te horrendalne opłaty. Obudźcie się kochani, taki Kieca czy inny socjalista roztrwaniają wasze, NASZE pieniądze bez pomyślunku. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie uciekać. Już teraz mamy 50 mln zadłużenia w Wodzisławiu...

 • ~ 2014-10-28
  11:16:46

  5 0

  ,,stary dziad", polecam artykuł Łukasza Chrząszcza (jedynki do Rady Powiatu z okręgu Wodzisław Śląski) http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/polski_hongkong_jest_mozliwy/102230 — z: Janusz Korwin-Mikke

  Da się, wystarczy ruszyć głową.

 • ~stary dziad 2014-10-28
  21:30:49

  5 0

  @ Alan Szatyło - trochę mało konkretów w tym artykule, teraz też można zlecać w formie zamówienia publicznego różne prace - nie trzeba prywatyzować SKM, ale jest to tylko i wyłącznie działanie pod nazwą "usługi na zewnątrz" i w innych kosztach działania miasta będą księgowane, "zyskiem" jest to że ludzie tracą pracę na etacie i przejmują je firmy zatrudniając ich na umowę smieciową, a jak sie nie podoba to paszoł won! jeżeli tak ma wyglądać "prywatyzacja" to ja dziękuję,
  @ Wojciech Żelisław: Kiedyś było trzy razy mniej urzędników, mieli tylko maszyny do pisania i dało się! To musiały być cuda Jaruzelskiego!" - porównaj co kiedys robił urzędnik,jego zakres czynnosci, a jaki jest teraz, ile jest biurokracji, nie da się tego zlikwidować - a jeżeli komuś sie wydaje że przyjdzie do urzędu i "rozkaże" że od dzisiaj nie robimy tego i tego to go wyśmieją na wstępie, ciekawe ilu z Was od Korwina ma jakiekolwiek doświadczenie w administracji? Takie bzdety - tak bzdety! możecie opowiadać na swoich spotkaniach ale ludziom którzy znają temat kitu nie wciśniecie, jak wyobrażacie sobie prace wydziału jednoosobowego? proszę o konkrety - bo na razie to same puste słowa słyszę... fakt, przerost aparatu administracyjnego jest ogromny ale wynika to tylko i wyłącznie z prawa które obowiązuje i którego Wy po dojściu (ewentualnym) do władzy bedziecie musieli przestrzegac - czy się to Wam podoba czy nie? i co wtedy zrobicie? strajk? przykujecie się do kaloryfera? żartuje oczywiście,ironia, drwina..

 • ~stary dziad 2014-10-28
  21:38:07

  5 1

  No i jeszcze coś: z czego ten tani prąd i energia? jakie 3 kotły? czym poprowadzicie to ciepło do miasta? rurociąg trzeba zbudować, koncesję na produkcję, sprzedaż prądu itd. znając realia to zanim zdążycie przeprowadzić procedurę przetargową to skonczy się kadencja ;)

 • ~ 2014-10-29
  06:58:12

  3 0

  dla wszystkich tych, którzy uważają, że urzędnicy mają więcej zadań i nie da się zoptymalizować ich pracy mała techniczna uwaga. tutaj jest struktura urzędu http://gmwodzislawsl.peup.pl/eurzad.seam?actionMethod=eurzad.xhtml%3ApeupAgent.resetEurzadStrukt%28%29&cid=9602 - proszę sobie przejrzeć zadania i zobaczyć ile razy się powtarzają.

 • ~Mariano_Italiano 2014-10-29
  11:15:11

  0 3

  Dlaczego ten portal promuje tego kolesia? Pytam, ja jako obywatel 2 kat. pytam :)

 • ~odrok 2014-10-29
  11:32:18

  1 4

  Stary dziad, nie znasz się to po co się wypowiadasz? Posłuchaj gościa który wprowadził jednoosobowe wydziały w urzędach: https://www.youtube.com/watch?v=cxT6_H9oGiM choć do ciebie nic nie dociera, wiec pewnie i ten przykład z życia nie dotrze. Jak chcesz zatrudniać strażników miejskich to sobie załóż firmę, mnie oni niepotrzebni.

 • ~Mariano_Italiano 2014-10-29
  12:50:23

  8 0

  Mam pytanie do wszystkich, jak można nazwać ludzi którzy startują z list partii która przeforsowała pracę do "śmierci". W w/w przypadku - jak można kandydować z list partii którego obecny szef wyzywa kobiety, tak w skrócie "hulaj dusza piekła nie ma". Ten przypadek bardziej mnie irytuje gdyż w dolnej stopce materiału jest krótki życiorys tego kandydata. Mama była dyrektorka LO w Herbercie, brat jest księdzem, tata mnie uczył :). A szef tego kolesia między innymi ma taki pogląd "Korwin-Mikke o gwałtach: Kobiety udają, że stawiają opór i to jest normalne ..." Rozdwojenie...................

 • ~kris1979 2014-10-29
  16:57:13

  0 1

  Szkoda, że nie mamy czwartego kotła...

 • ~Anikaa 2014-10-29
  19:06:29

  3 0

  "Z samorządem czy polityką nie byłem wcześniej związany. Uważam to też za bardzo duży plus jeśli chodzi o moją kandydaturę." - no nie wiem czy plusem można nazwać brak doświadczenia, nie sądzę.

 • ~ 2014-10-29
  23:29:10

  3 0

  ~Mariano Italiano
  Czy Ty prezentujesz styl życie chłopców w rurkach jak kobieta zawoła tak on robi ?
  "Kobiety udają, że stawiają opór i to jest normalne"
  Zapomniałeś jeszcze dodać że Korwin dalej mówił że mężczyzna musi wiedzieć kiedy można.
  I druga rzecz Kobiety stawiają opór bo nie chcą łajdakowatych chłopców tylko silnych i mądrych mężczyzn.
  Możesz mówić na Korwina co chcesz ale to jemu i jego nielicznym zwolennikom nie padło na łeb tak jak wam pseudonowczesnym.
  Nic nie robić, liczyć na socjal, gender, homoseksualizm, multikulti. To nam proponujecie ?
  ~Anikaa on nie był związany z polityką i tu nie chodzi o brak doświadczenia, tylko brak przesiąknięcia tym komunistycznym systemem.
  PańSStwo nie jest darczyńcą , rząd ma nie grabić obywateli z ciężko zapracowanych pieniędzy.

 • ~Mariano_Italiano 2014-10-30
  06:55:41

  2 0

  KNP i Korwin to to samo co Samoobrona i Leppi :) Taki sam styl.

 • ~klamstwo 2014-10-30
  12:44:10

  7 0

  @Alan Hieronim Walenty Szatyło tylko, że jako przykład obniżenia podatków twój kolega podaje....Lubin. Może tobie trzeba tłumaczyć z czego Lubin ma przychody ale mi nie trzeba (może dlatego, że ja się politykiem nie mianowałem :)). Więc te przykłady nie są zbyt poważne. Po drugie proszę dać przykład miasta, w którym wszystkie te pomysły zostały zrealizowane a nie tylko jednostkowo bo zdaje się w Wodzisławiu chcecie zrealizować cały program I takie pytanie- dlaczego wasz kandydat z tak doskonałym programem nie wystartował na prezydenta Wrocławia? Czyżby wrocławianie nie chcieli mieć niskich podatków, ciepła i prądu za półdarmo? A może by tak coś więcej o tych kotłach, kółkach rolniczych, prądzie i cieple bez dymu. Bo to naprawdę jest genialne tylko żadnych szczegółów nie podajecie. A mój głos jest wolny więc można mnie do tego programu przekonać.

 • ~odrok 2014-10-31
  11:37:59

  1 4

  @klamstwo ignorancie we Wrocławiu startuje Mauer KNP, a dla Wodzisławia bardzo dobrze że Mateusz kandyduje. Jest nadzieja, że kiedyś Wodzisław zacząć się rozwijać. Z Kiecą i spółką może tylko powiększać długi i trwonić pieniądze na ocieplanie 20 szkół podstawowych.

 • ~klamstwo 2014-10-31
  13:42:02

  1 0

  Ale ja nie ciebie od roku prosiłem o zdanie. Brak kultury, wiedzy, merytorycznej dyskusji więc dla mnie partnerem w dyskusji już nie będziesz mimo że jak widzę bardzo chcesz. Więc jak możesz pisz z kimś innym bo nic ciekawego do dyskusji nie wnosisz a jedynie marnuję czas odpowiadając na twoje wypociny.

 • ~odrok 2014-10-31
  14:33:18

  1 8

  Nie dziw się, że ci ludzie nie odpisują. Najwyraźniej nikt na twoje durnoty nie ma czasu odpowiadać. Doceń, że ja to robię. Dlaczego Kieca nie startuje w Bielsku? Bo startuje tam Krywult. Dlaczego Kania nie startuje w we Wrocławiu? Bo startuje tam Maurer. Teraz rozumiesz czy napisać drukowanymi?

 • ~klamstwo 2014-11-01
  09:43:46

  5 0

  Aaaa to genialna odpowiedź bo ja myślałem, że Kania startuje w Wodzisławiu bo czuje się z tym miastem związany. A on startuje no we Wrocku mu miejsce zajęli :). Dzięki Odrok. Liczę że na pozostałe pytania też dasz radę odpowiedzieć. PS - jest takie powiedzenie- chcesz ośmieszyć głupiego pozwól mu mówić. Mów, pisz Odrok jak najwięcej :).

 • ~monika1 2014-11-03
  13:02:03

  1 0

  "nie chcę składać obietnic o tym, komu dam miejsca pracy czy jakie drogi i inwestycje powstaną w Wodzisławiu. Ja, tak jak i moja partia mocno odchodzimy od koncepcji przerostu administracji. Chcemy pójść w odwrotnym kierunku i ograniczyć liczbę osób pracujących w urzędzie." Co oznacza ten cytat wg mnie ? Nie obiecuje miejsc pracy bo Pan Kania je zlikwiduje, jednoosobowe stanowiska pracy? radzę zakupić pampersy osobie pracującej na tym stanowisku i broń boże nie chorować i nie chcieć urlopu. Prywatyzacja np.SKM, super, kolejne zwolnienia, być może osoby zwolnione zostaną zatrudnione w firmie, która wygra przetarg tylko, że na umowach śmieciowych, wszyscy wiemy, jak wyglądają przetargi w Polsce, liczy się najniższa cena, a co robić by koszty były najniższe, dać zarobić grosze na śmieciówkach.

 • ~monika1 2014-11-03
  13:17:03

  4 0

  Wiele osób narzeka, że w Wodzisławiu wieje nudą, nie ma gdzie spędzić aktywnie wolnego czasu. Po tym wywiadzie wnioskuję, że gdyby u władzy był Pan Kania to nudą wiałoby jeszcze bardziej, a ludzie nie mieliby żadnego miejsca do rekreacji, ponieważ celem Pana Kani jest brak deficytu.Koszty budowy Rodzinnego Parku Rozrywki finansowane są w ok 85% ze środków UE. Czyli co lepiej jest nic nie robić, nie korzystać ze środków unii, które w większości finansują poczynione inwestycje,nic nie robić bo każda inwestycja będzie za jakiś czas generować koszty, lepiej niech ludzie siedzą w domu. Być może za wiele lat coś zostałoby zrobione bo budżet w końcu byłby w stanie równowagi, tylko wtedy być może nie byłoby dotacjii z ue i zamiast np.15% miasto zapłaciłoby 100%.

 • ~ 2014-11-03
  15:39:06

  1 0

  @monika1 - poczytaj to http://www.zamowienia-publiczne.lex.pl/czytaj/-/artykul/koniec-umow-zlecenie-w-przetargach bo z tego co wiem miało to wejść w życie oraz zastanów się gdzie jest te 85% dofinansowania jeśli jary kosztują ok.16mln z czego 10mln daje unia ;-) zaktualizuj swoje dane w obu przypadkach.

 • ~monika1 2014-11-03
  16:04:10

  0 0

  Aktualnie dofinansowanie z UE nie stanowi 85%, ponieważ z tego co pamiętam miasto zerwało umowę z poprzednim wykonawcą. Pierwotny wykonawca wycenił budowę RPR na niecałe 12 mln a dotacji jest ok 10 co " na oko " stanowi 85 %, niestety nowy wykonawca wycenił pracę na ok 16 więc teraz dotacja stanowi mniejszy procent. Gdyby zostało po staremu to byłoby 85%, ponieważ dotacja miała wynosić 85% kosztów. Co do umów śmieciowych przy przetargach to odszczekuje :) choć nie wiem czy to już weszło, mam nadzieje, że nawet jak nie weszło to wejdzie, bo będąc jakiś czas temu w pewnym szpitalu rozmawiałam z salową, pracującą pod firmą, która wygrała przetarg, kobieta była po 40 i zarabiała 5 zł za godzinę na umowę zlecenie, masakra !!

 • ~klamstwo 2014-11-03
  16:25:22

  0 1

  Nasz region charakteryzuje spora liczba młodych i zamożnych emerytów . Panowie po 40- stce w sile wieku siedzą w domach i nie mają co robić. Czym zaskutkuje prywatyzacja wszystkiego? Tym, że te osoby jako najmniej wymagające finansowo (bo mają dość zasobne emerytury) znajdą pracę i wygryzą młodych, którzy muszą z czegoś się utrzymywać więc ich wymagania finansowe będą wyższe a ponadto będzie za nich trzeba zapłacić zusy. Młodzi będą więc musieli jeszcze bardziej emigrować. Wystarczy iść do pierwszego lepszego marketu i zobaczyć kto tam na zlecenie pilnuje porządku. Najlepsze to jest to, że młodzi głosują na program KNP a sami tym programem najbardziej dostaną po nosie.

 • ~Mariano_Italiano 2014-11-04
  19:47:15

  0 3

  Długo jeszcze będę na Waszym portalu widział wywiad chyba miesiąca z tym kolesiem który nic nie zrobił dla miasta. ps. Taki społecznik jak Witek, inni społecznicy którzy organizują, angażują się w życie miasta - najcieplejsze miejsce na ziemi, etc. Tabu wydało nowy teledysk - z nimi przeczytałbym sobie wywiad a nie z kolesiem który nic nie zdziała. No może zdziała jak namaści i pobłogosławi biskup :)

 • ~odrok 2014-11-05
  17:07:37

  3 0

  @Mariano kto naopowiadał Ci bzdur że Kania nic nie zrobił dla miasta? Jego zasługi (z profilu na fb): Powołuje do życia Jednostkę Strzelecką 2023 Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej w Wodzisławiu Śląskim. Dwa lata później współtworzy Górnośląską Fundację WNM, wchodzi w skład Zespołu Autorskiego prof. Gostomczyka, który dokonał 10 zgłoszeń patentowych, głównie z zakresu inżynierii środowiska i utworzył ośrodek naukowo-badawczy w Wodzisławiu Śląskim.

 • ~Mariano_Italiano 2014-11-05
  19:05:45

  0 2

  Normalnie "TheBeściak". Szacun wielki, jestem pod wrażeniem. Kurcze, zmieniam zdanie " Kania Na Prezydenta". Może i broń będzie dostępna bez zezwolenia - choćby ta strzelecka :)

 • ~odrok 2014-11-05
  20:19:46

  3 0

  No widzisz Mariano, nie warto rozsiewać plotek :) A teraz pytanie do Ciebie - co zrobił Kieca dla Wodzisławia zanim został prezydentem?

 • ~Mariano_Italiano 2014-11-06
  07:40:31

  0 3

  Nie wiem co zrobił przed. Wiem co zrobił w trakcie. Dlatego duży szacun. Żyję ponad 40 lat w tym mieście i proszę uwierz mi że za obecnego powstało więcej niż po 89 roku w sumie. Można powiedzieć że teraz realizują się założenia sprzed X lat. Do polityki trzeba mieć nosa i szczęście - obecny to ma. I nie zmienia się tego co dobrze funkcjonuje - moje skromne 12 groszy :) Pozdro

 • ~odrok 2014-11-06
  10:48:11

  2 0

  To ja Ci Mariano powiem co zrobił Kieca dla Wodzisławia przed tym jak został prezydentem - NIC. Był tym, o kim pisałeś dwa posty wcześniej - kolesiem który nic nie zrobił dla miasta i nic nie działał. Kania w przeciwieństwie do Kiecy działał w organizacjach społecznych i naukowych. Więc Twój argument i rozsiewane plotki są po prostu nie w porządku.

 • ~Dr Svevo 2014-11-06
  15:53:27

  0 0

  Czy prawdą jest co się mówi że Kania najpierw założył związek strzelecki w Wodzisławiu a potem założył taki sam w Rybniku? Jak do tego dołożyć studia w Opolu i miejsce zamieszkania Wrocław to się robi niezły obieżyświat.Skąd zatem teraz ten nagły patriotyzm?

 • ~Mariano_Italiano 2014-11-07
  07:45:43

  0 2

  Jak to skąd - rodzinna tradycja. Wszyscy rządzą albo rządzili jakąś instytucją :)

 • ~odrok 2014-11-07
  11:54:09

  5 0

  Być może miał większe ambicje niż studia w college'u na Wilchwach?

 • ~Mariano_Italiano 2014-11-07
  12:02:05

  0 1

  Przed chwilą popadłem w przeogromną rozpacz :( Czytam stronę naszego pierwszego z Wodzisławia a On to jest namaszczony przez partię która karze pracować "do śmierci". Już Pana nie lubię!

 • ~Don C. 2014-11-07
  18:17:46

  5 0

  Skoro nie widzicie Kani na stanowisku prezydenta to zagłosujcie choć na chłopaków do rady.Trzeba powiedzieć -DOŚĆ-pedagogiczno-emeryckim koteriom od 25 lat rządzących i niszczących miasto !

 • ~Cyceron 2014-11-10
  21:28:14

  2 0

  Obecnego prezydenta mam nadzieję że czas dobiegnie końca, miał swoje 2 kadencje 8 lat, czas na zmiany. Demokracja ich potrzebuje bo miasto staje się folwarkiem. Dla dobra miasta trzeba zmian zarówno w radzie jak i w gabinecie prezydenta, czy Kania czy Gawęda obojętnie, lepsze to niż ci obecni.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 889

Prezentacje firm