zamknij

Wywiady

Nadal funkcjonuje ogromna ilość mitów

- Pokutuje u nas opinia, że po wszystko trzeba jeździć do Rybnika. Ja chcę zrobić na przekór i pokazać, że wszystko mamy na miejscu. Tutaj chciałabym stworzyć centrum aktywnego i zdrowego stylu życia. Ze swoją propozycją wychodzę bezpośrednio do mieszkańców

 

- mówi Marta Nosiadek, właścicielka Centrum Wellness Balance w Wodzisławiu.

Od września prowadzisz w Wodzisławiu Centrum Wellness Balance. Co kryje się pod tą działalnością?

 

Centrum świadczy usługi z zakresu poradnictwa dietetycznego, lekcji pielęgnacji skóry, kursów zdrowego odżywiania, szkoleń pracowniczych dla firm. To dietetyka, kosmetyka i edukacja z zakresu zdrowego żywienia w jednym. Chodzi o całościowy rozwój człowieka. Wellness - spokój duszy i zdrowe ciało. Dążymy do tego na różne sposoby - poprzez zabiegi kosmetyczne, konsultacje odżywcze, aktywność fizyczną.

 

Z zawodu jesteś nauczycielką. Skąd więc takie zainteresowanie zdrowym trybem życia?

 

Jestem nauczycielką trzech przedmiotów i dodatkowo kosmetyczką. Mimo wyuczonych czterech zawodów nie było dla mnie miejsca na rynku pracy. Byłam zmęczona podejmowaniem kolejnych studiów i samodoskonaleniem. Poszukiwania zaprowadziły mnie na szkolenia firmy Herbalife, które sprawiły że mogę prowadzić biznes na wysokim poziomie. Kiedy poczułam, że mam już wystarczające umiejętności postanowiłam otworzyć własne centrum.

 

Czyli w zasadzie zajęłaś się tym trochę z przypadku?

 

Nie do końca wiedziałam co mam ze sobą zrobić. Prawdą jest, że zajęłam się tym, bo nie było żadnej innej opcji. Udało mi się uzyskać dofinansowanie z Urzędu Pracy, dzięki któremu wynajęłam i wyposażyłam pomieszczenia, i od września prowadzę własną działalność. Z drugiej strony mój maż od dawna przekonywał mnie do zdrowego trybu życia, a ja byłam bardzo sceptyczna. Z czasem przekonałam się, że czuję się lepiej, schudłam 5 kilo i nabrałam energii. Teraz śmieję się, że jestem swoim najlepszym klientem.

 

A co w tego typu pracy podoba Ci się najbardziej?

 

Zawsze marzyłam o tym, żeby być nauczycielką. Teraz też mam okazję pełnić rolę edukatora. Prowadzę prelekcje dla szkół i przedszkoli. Przekazuję wiedzę, jak dbać o siebie, jak robić zakupy, odżywiać się, pielęgnować ciało. Poza tym jest to praca wielowątkowa i ciągle coś się dzieje. Pracuję tyle ile chcę i to jest bardzo wygodne.

 

Myślisz, że ścieżka Twojej kariery będzie podążać w tym kierunku?

 

Na pewno jest to coś, czym chciałabym się zajmować do końca życia. Marzę o tym, żeby wodzisławianie wiedzieli, że jeśli chodzi o odchudzanie, aktywny tryb życia i dbanie o siebie, to właśnie tutaj mogą przyjść po poradę. Tak jak do sklepu mięsnego idą po mięso, a do apteki po leki. Stawiam na Wodzisław, patriotyzm lokalny i w pierwszej kolejności szukam możliwości jak wykorzystać tutejszy rynek.

 

Wodzisław to dobre miejsce na prowadzenie takiego biznesu?

 

Pokutuje u nas opinia, że po wszystko trzeba jeździć do Rybnika. Ja chcę zrobić na przekór i pokazać, że wszystko mamy na miejscu. Tutaj chciałabym stworzyć centrum aktywnego i zdrowego stylu życia. Ze swoją propozycją wychodzę bezpośrednio do mieszkańców. Zaczęłam od organizowania fitcampów nad Balatonem i na Stadionie Miejskim. Z moimi klientami bierzemy również udział w różnego rodzaju lokalnych zawodach i eventach. Współpracuję z instytucjami miejskimi, jak MOSiR czy biblioteka miejska. W ten sposób pozyskuję klientów i coraz więcej osób dowiaduje się o moim Centrum.

 

Jest zapotrzebowanie na taką działalność? Czy w dobie Internetu i łatwego dostępu do informacji, mieszkańcy nadal nie wiedzą jak o siebie zadbać?

 

Nie wiedzą. Nadal funkcjonuje ogromna ilość mitów, jak np. głodzenie się, rezygnowanie z posiłków czy zastępowanie kromki chleba jabłkiem. Ciągle ludzie nie wiedzą, że powinni jeść 5 razy dziennie. W kwestii pielęgnacji skóry, aż trudno uwierzyć, ile osób myje buzię tylko wodą i mydłem, nie używa kremów co jest podstawą...

 

Dziękuję za rozmowę!

 

Rozmawiała Monika Krzepina

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~ 2014-05-10
  12:29:45

  11 0

  Martusia masz we mnie wiernego kibica i szkoda,że skoro się zdrowo odżywiasz to nie będziesz chciała przepisów na jakieś grillowe nowości!Pozdrawiam i gratuluję!

 • ~Don C. 2014-05-10
  21:04:21

  15 0

  Ta opinia to raczej staje się przeszłością po ostatnich inwestycjach.Oczywiście że brakuje jeszcze kilku rzeczy w tym zapewne wielu powie multikina jednak jest ciągły postęp.Rybnik stał się miastem dla snobów i pseudolanserów którzy wolą zapłacić za to samo więcej.Drogie i długo czynne parkingi płatne,drogie towary w sklepach przy rynku,drogie restauracje itp...

 • ~ 2014-05-13
  17:23:31

  1 0

  Artykuł napisany w pośpiechu i chaotycznie. Sama działalność i przedsiębiorczość warta docenienia. Oby zapał nie słabł a efekty były widoczne.

 • ~MisBialy 2014-05-14
  17:47:25

  7 0

  Irytuje mnie wstawianie obcych slow w zadnia polskie, co sie dzieje? czy brak nam polskich odpowiednikow? komu chcemy zaimponowac znajomoscia wyrazow obcych?

 • ~Arteks 2014-05-15
  12:13:31

  0 10

  @Don C. - raczej nie bo Rybnik zawsze jest o krok do przodu i zawsze zaskoczy czymś czego nie ma Wodzisław. Przyznaj sam ile lat temu ostatni raz byłeś na zakupach w Wodzisławiu i czy mieszkając w SWD dałoby się w dzisiejszych czasach wyremontować i wyposażyć mieszkanie czy dom...? ;) Innym plusem Rybnika jest też to, że masa ludzi z Wodzisławia tu pracuje i oni sami wolą tu kupować bo jest większy wybór, czasami sklepy z branż których w ogóle nie ma w Wodzisławiu, czasami większa swoboda i anonimowość. Twoje sentymenty nie idą w ogóle w parze z nowoczesnym społeczeństwem i nowoczesnymi trendami. Piszesz np. o lansowaniu się czy snobizmie w sytuacji kiedy chociażby dobrych jakościowo i dizajnerskich mebli, biżuterii czy kosmetyków nie kupisz w ogóle nigdzie poza Rybnikiem - a to taki jeden przykład. I żadne lansowanie się bo każdy chce mieć w mieszkaniu ładnie, a kobieta żeby wspaniale pachniała i wyglądała. A jakieś wellness... - ja nawet o tym nie wiedziałem, że do tej pory w Wodzisławiu kobiety nie miały takich punktów. U nas to norma od lat. To tylko potwierdza jak SWD jest w tyle - nawet w dziedzinie salonów urody ;|

 • ~Don C. 2014-05-15
  17:32:01

  9 0

  @Arteks-o krok do przodu z cenami bo większość towarów jest droższa a zaskoczyć to i jak najbardziej Rybnik umie np. płatnym parkingiem do 19.00 a w soboty do 15.00 Pytasz kiedy ostatnio kupowałem w W Śl? Odpowiedź -cały czas.Coś ci się pomyliło bo pytanie miało brzmieć raczej-kiedy ostatnio byłeś na zakupach w Rybniku? Odpowiedź -nie pamiętam-może z 2 lata temu.W marcu byłem co się przyznaję 2 razy w multikinie stąd wiem że parking koło targowiska jest do 15.00 ;-) A tak Rybnik odwiedzam tylko by sprawdzić co gdzie jest nowego i za ile żeby nikt mi nie mógł ciemnoty wcisnąć.Stąd też wiem że Meble Agata są dla snobów bez gustu a jak ktoś chce 2-3 razy taniej i ciekawiej kupić to jedzie np.do W Śl.Radlin 2 koło ronda czy na Bogumińską.Do salonów urody nie chodzę jednak wiem że w okolicach rynku jest ich kilka jak choćby Nefretete itp.Także jak ktoś serio bierze twoje pisanie to wygląda na to że w W Śl. nie ma wcale jubilera do domu to nawet kaloryfera nie kupisz a kobiety nie wiedzą co to perfumy...Także następnym razem proszę o konkrety a nie bajki...

 • ~ 2014-05-15
  22:03:13

  0 8

  @Arteks - odpowiedź na twoje pytanie "czy mieszkając w SWD dałoby się w dzisiejszych czasach wyremontować i wyposażyć mieszkanie czy dom...?" jest oczywiste - jak najbardziej jest to możliwe - wystarczy zamówić przez internet :-D

 • ~Don C. 2014-05-16
  00:19:24

  11 0

  mhl999-odpowiedź jest oczywista-wystarczy znać miasto...a jak ktoś nie zna to może przez internet zamawiać kaloryfer a po styropian jechać nawet do Krakowa.

 • ~Arteks 2014-05-16
  11:56:51

  0 7

  @mhl999 - a robiłeś remont domu lub mieszkania? To raczej niemożliwe aby wszystko kupić przez net bo jak sobie wyobrażasz dostawę kafelek które są ciężkie jak ołów, a jeszcze gorzej ich wybór? Poza tym wiele ważnych rzeczy trzeba dotknąć, zobaczyć, porównać kolory, odcienie. Ja lubię kupować przez internet np. książki, płyty, drobiazgi, jakieś unikaty, czasami AGD, albo mało ważne rzeczy ale pomysłowe za którymi nie chce mi się latać po sklepach ale na pewno nie kupiłbym mebli czy materiałów do remontu. @Don C. - przed marketami parkingi nie są płatne, a te w centrum do 18.00. Poza tym jak jedziesz po jakąś ważną rzecz to 2 czy 4 zł na parking się w ogólnym rozrachunku nie liczy. A z tymi zakupami nie żartuj... Mieszkasz gdzieś w Gaszowicach i do Wodzisławia jedziesz na zakupy - no nie rozśmieszaj mnie... Co do Agaty, Klera czy Aleksandra - to ich meble to najwyższa europejska jakość. Właśnie polski przemysł meblowy to coś z czego możemy być dumni. Bardzo dużo Czechów przyjeżdża do Agaty po meble i z pewnością nie są to biedni Czesi którzy mogą u siebie kupić wszędobylski i byle jakii B&W. Akurat to że zainstalowali się w Rybniku to korzystne dla całego subregionu bo musielibyśmy autentycznie jeździć do Katowic gdyby ich nie było...

 • ~Don C. 2014-05-16
  17:14:46

  8 0

  @Arteks -zawsze poznaję kiedy zalazłem ci za skórę...to wtedy kiedy piszesz coraz większe głupoty ocierające się o górne granice megalomanii...

 • ~ 2014-05-16
  19:04:51

  0 7

  @Arteks - przecież możesz zwrócić towar do 10 dni ;-) kurierzy wożą również towar na paletach ot i po problemie z kafelkami :-D zawsze możesz zamówić 1szt by sprawdzić kolor czy odcień ;-) realnie jest to możliwe, choć praktycznie może być bardzo czasochłonne :-D @Don C. - nie zgodzę się z tobą, że wystarczy znać miasto. znacznie szerszy asortyment ten "dotykowy", o którym pisze Arteks ma Rybnik. A co dla wielu ważniejsze skupione w miarę dużych obiektach, między którymi łatwo się przemieszczać.

 • ~Arteks 2014-05-16
  19:59:11

  0 6

  @Don C. - nie zalazłeś ale trochę się potraciłeś... bo argumenty są bezlitosne, a to co ty napisałeś odnośnie jeżdżenia na zakupy z Gaszowic do Wodzisławia jest tak samo wiarygodne jak to, że ja latam na zakupy do Belgradu. Sympatie i antypatie to jedno, a fakty i wygoda to drugie.

 • ~Don C. 2014-05-16
  22:35:02

  9 0

  mhl999- to że w SR jest więcej sklepów budowlanych nie znaczy że kupisz tam wszystko co najlepsze.Sam jak robiłem od podstaw łazienkę to z ciekawości objeździłem większość okolicznych sklepów w tym większe markety w SR.I kafelki co nam się podobały kupiłem dopiero w małej hurtowni pod nazwą "Domek" niedaleko PKP w W Śl.Także że tak powiem sorry @Arteks że znam region i że w centrum W Śl. mogę być dziennie jak będzie mi się chciało bo mam całe 4 km na rynek i wygodniej mi bo za parkingi nic nie płacę i wszystko taniej.Ps.Arteks -teraz czekam jeszcze na Starą Kopalnię czym mnie zaskoczy pozytywnie i wreszcie SR stanie się całkiem passe...

 • ~Arteks 2014-05-18
  13:27:18

  0 4

  @Don C. - Rybnik nigdy nie będzie passe bo zawsze czymś zaskoczy. W tym roku latem hitem dla wodzisławian będzie Ruda, a od jesieni nasz deptak bo modernizacji czy park tematyczny :))) A Stara Kopalnia w takim razie nie będzie dla snobów i lanserów? Bo sugerowałeś że do Rybnika na zakupy jeżdżą snoby i lanserzy. Czy nie zauważasz sprzeczności w swoich wypowiedziach? Bo ja i inni czytelnicy widzą je ciągle. ;) Stara Kopalnie wykończy rynek wodzisławski i z jego okolicy wymiecie ostatnich mieszkańców, a SWD i tak pojadą do Rybnika który oferuje zawsze więcej i o krok do przodu :)

 • ~ 2014-05-19
  21:25:52

  2 0

  @Don C.- to że ty kupiłeś coś w wodzisławiu nie jest tożsame z tym, że ktoś inny tego dokonał. może się okazać, że rybnicka oferta była zadowalająca :-) sam powiedziałeś, że znasz miasto (wodzisław) ale czy znasz rybnik na tyle by kupić co potrzebujesz? ;-) Stara Kopalnia będzie gwoździem do trumny dla wielu handlowców w centrum miasta. @Arteks - nie przesadzaj z tą rudą ;-) poza tym skup się na lokalu po citybanku, który wycofał się z rybnickiego rynku. spójrz na focusa ile lokali się zamyka. nawet jeśli niewiele to jednak sam fakt ich zamykania i brak nowych najemców budzi niepokój co do rangi rybnika. to powoli nic nieznaczące miasteczko w okolicy. może tylko dobrze zarządzane i zorganizowane jak trzeba ale....

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?
Oddanych głosów: 2428

Prezentacje firm