Mistrzostwa Polski: Wodzisławianie z medalami

2023-09-15, Autor: KB

W Jakuszycach odbył się I dzień Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach. Złote medale zdobyli Amelia Pawlus i Oskar Kremski, natomiast z brązem do miasta wróciła Martyna Pietroszek.

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski Młodzików w biegach na nartorolkach w ramach Pucharu Polski - Puchar Marwe Cup w Jakuszycach zawodnicy KS SKI TEAM Wodzisław Śląski zdobyli 3 medale. W biegu na dystansie 1600m F złoty
medal wywalczyła Amelia Pawlus, dla której był to pierwszy start w karierze na nartorolkach, co świadczy o dużych możliwościach tej młodej zawodniczki. Drugi złoty medal dołożył Oskar Kremski.

Brązowy medal dokłada Martyna Pietroszek w biegach sprinterskich, która od kilku lat daje wiele radości z sukcesów osiąganych na zawodach. Bardzo dobrze spisały się pozostałe zawodniczki, które zajęły miejsca w TOP 10.