Wiadomości

MKP Centrum pokonał Marklowice i zdobył Puchar Polski podokręgu

2017-05-04, Autor: tora, źródło: Śląski ZPN

MKP Centrum Wodzisław Śląski pokonując 2:1 Polonię Marklowice zdobył Puchar Polski Podokręgu Rybnik i dołączył do pucharowej śmietanki Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Na zdobywcę pucharu rybnickiego podokręgu trzeba było czekać najdłużej. Zaległy pojedynek finałowy odbył się 3 maja na stadionie w Rybniku. Zwycięsko wyszli z niego wodzisławianie i 11 maja podczas losowania w Katowicach poznają ćwierćfinałowego rywala.

W finałowym starciu rozgrywanym przy jupiterach najciekawszy był pierwszy kwadrans, w którym padły wszystkie bramki. Już w 1 minucie dośrodkowanie Rybaka będące zarazem strzałem zaskoczyło Huzarewicza i marklowiczanie prowadzili. Nie cieszyli się zbyt długo. W 6 minucie w podbramkowym zamieszaniu Skrobacz doprowadził do wyrównania, a w 15 minucie Zieliński, po skutecznym zwodzie, przymierzył z 16 metra i piłka odbijając się od słupka wpadła do siatki.

Po tym golu żadnej z drużyn nie udało się już przeprowadzić groźniejszej akcji i dlatego Bartłomiej Socha, kapitan i trener wodzisławian, mógł po ostatnim gwizdku odebrać trofeum z rąk prezesa Podokręgu Rybnik Andrzeja Paulusa.

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski – Polonia Marklowice 2:1 (2:1)
0:1 – Rybak, 1 min
1:1 – Skrobacz, 6 min
2:1 – Zieliński, 15 min

Sędziował Sebastian Frenke (Jastrzębie-Zdrój). Widzów 100.

ODRA: Huzarewicz – Lukoszek, Malinowski, Bugdoł (46. Krupiński), Stachurski – Cichy, Kocztorz (58. Lapczyk), Zieliński, Socha, Skrobacz (56. Nowakowski) – Panic (88. Brzoska). Trener Bartłomiej SOCHA.

POLONIA: Antończyk – Krakowczyk, Kotula, Rączka (68. Skupień), Hojka – Wacławik, Grabiec, Rybak (28. Celary), Sachs, Kukliński (58. Mazur) – Ośliźlok. Trener Krzysztof TUREK.

Żółte kartki: Krupiński – Sachs, Osliźlok, Wacławik.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 15