Kultura, rozrywka i edukacja

Tancerze z Wodzisławia II wicemistrzami świata

2011-12-14, Autor: Redakcja
Zespół taneczny “Miraż” z Wodzisławia został brązowym medalistą mistrzostw świata!

Ponad 2 000 tancerzy z 19 państw i 4 kontynentów uczestniczyło w Mistrzostwach Świata Jazz i Modern Dance, które odbywały się od 6 do 10 grudnia w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewski.

Zobacz fotogalerię >

Wśród startujących był zespół taneczny “Miraż” działający przy Wodzisławskim Centrum Kultury, który do tej elitarnej imprezy zakwalifikował się z 7 choreografiami.

Udział w mistrzostwach świata przyniósł tancerzom z “Mirażu” w najbardziej prestiżowej dyscyplinie, czyli formacjach jazzowych, tytuł II wicemistrza Świata z choreografią “Jazz of Jack“. To największe osiągnięcie zespołu na przestrzeni ostatnich lat – mówi kierownik zespołu Ryszard Kozłowski.

Nie był to jedyny sukces zespołu na tej imprezie. Wysokie 4 miejsce zajął w kategorii solistów jazzowych Karol Mental (“I got the rhytm”) a 6 miejsce wywalczyła Izabela Rosmus w układzie “Jestem rytmem”.

W kategorii modern dance dzieci duet Anna Szebesta i Emilia Świder zajął 5 miejsce a w kategorii mini formacji seniorzy z układem “Duma” miejsce 9. Zaś srebrny medal wywalczył duet Patrycja Barteczko i Paulina Wloka w układzie “Krople deszczu”.