Gwiazda Skrzyszów bez szans na awans [zdjęcia]

2018-05-28, Autor: Mateusz Szumilas

Przed spotkaniem z Fortecą Gwiazda Skrzyszów miała jeszcze teoretyczne szanse na 1. miejsce w III grupie okręgówki. Po przegranej w Świerklanach odpadła jednak z walki o wejście do IV ligi.

Forteca Świerklany pokonała Gwiazdę Skrzyszów 2:0. Bramki padły po dwóch rzutach karnych, a co więcej, od 42. minuty Gwiazda musiała grać w 10 za dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę dla Michała Szczerbiaka.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Forteca starała się przycisnąć rywala i strzelić szybko bramkę. Pierwszą bardzo dobrą okazję mieli jednak skrzyszowianie. Po kiksie obrońcy i podaniu Rafała Mitko dobrym strzałem popisał się Mateusz Woźnica, jednak Radosław Kalisz wyciągnął się jak długi i zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Po dośrodkowaniu z wolnego w 16. minucie Adam Getler znalazł się sam na sam z bramkarzem Gwiazdy, Szymonem Wątrobą, ale strzelił prosto w niego, natomiast w 19. min. kontuzję złapał kapitan Fortecy, Tomasz Zmuda i musiał opuścić boisko.

W 28. min. za pociągnięcie rywala Forteca dostała rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Sebastian Markiewicz. Tuż przed gwizdkiem Michał Szczerbiak za drugi faul otrzymał drugą żółtą kartkę i Gwiazda musiała przez całą drugą połowę grać ze stratą jednego zawodnika.

Gospodarze mieli zatem wszystkie karty w swoich rękach. W drugiej połowie oddali inicjatywę Gwieździe Skrzyszów i przeprowadzali raz za razem kontry. Po zejściu z lewego skrzydła pomocnik Fortecy, Karol Mrowiec, strzelił mocno, jednak obok bramki.

W 50. min. Mirosław Stabla z drużyny Skrzyszowa uderzył z całej siły ale w sam środek bramki, a Radosław Kalisz wypiąstkował futbolówkę daleko przed siebie. Wszystkie akcje Gwiazdy kończyły się przechwytami Fortecy, jednak piłkarze ze Świerklan nie potrafili wykorzystać żadnej z nadarzających się okazji.

W 81. min. sędzia zdecydował o kolejnym karnym dla zawodników w białych strojach. Do jedenastki ponownie podszedł Markiewicz, który i tym razem się nie pomylił. W ostatnich minutach meczu swoich szans spróbował jeszcze Stabla ale strzelił zbyt lekko i Kalisz nie dał się zaskoczyć. Mecz zakończył się zwycięstwem Fortecy 2:0.

W środę Gwiazda Skrzyszów podejmie u siebie mającą tyle samo punktów Przyszłość Rogów. Spotkanie odbędzie się o godz. 18:00.

Forteca Świerklany – Gwiazda Skrzyszów 2:0 (1:0)
1:0 – Markiewicz (28' min.)
2:0 – Markiewicz (81' min.)

Składy:
Forteca Świerklany: Kalisz – Konsek, Juraszek, Sudoł – Mrowiec (64' Janowicz), Lapczyk, Getler, Kasprzak, Markiewicz, Zmuda (19' Wita) – Steleblak.

Gwiazda Skrzyszów: Wątroba – Kuźdub (73' Łozowski), Szczerbiak, Hudek, K. Oślizło – Stabla, Lubszczyk, W. Oślizło (70' Baranek) – Mitko (46' Tomiczek), Woźnica (87' Wuwer), Porwoł.