IV liga: MKP Odra Centrum traci punkty z Wilkami Wilcza

2017-08-20, Autor: PS

Pierwszy mecz przed własną publicznością w IV lidze mają już za sobą zawodnicy MKP Odry Centrum. Niestety w niedzielne popołudnie to Wilki Wilcza miały więcej szczęścia i ostatecznie wywiozły z Wodzisławia komplet punktów.

Spotkanie II kolejki HAIZ IV Ligi zgromadziło w Wodzisławiu Śląskim około 450 osób, był to debiut drużyny MKP Odry Centrum przed własną publicznością w tej klasie rozgrywkowej. Przed spotkaniem zawodnicy gospodarzy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i okolicznościowymi statuetkami za wywalczenie awansu do IV Ligi.

Po pierwszym gwizdku arbitra oba zespoły bez chwili zawahania ruszyły do ataku. Minimalną przewagę przez pierwsze 15 minut posiadał zespół Piotra Gierczaka. Ofensywne akcje skrzydłowych z Wilczej nie znajdywały jednak odzwierciedlenia w postaci bramek.

Druga część pierwszej połowy była znacznie bardziej wyrównana. Podopieczni Bartłomieja Sochy co raz odważniej poczynali sobie w środku boiska, gdzie prym wiódł Bartłomiej Sikorski. Ofensywne zapędy Wodzisławian zostały jednak skarcone w 30 minucie. Wtedy to po kolejnym bardzo dobrym dośrodkowaniu Dawida Gajewskiego piłkę do własnej bramki skierował Marcin Malinowski. Po zdobytym golu Wilki nie zaprzestały atakować a Odry nie było stać na odpowiedź, do przerwy utrzymał się wynik 0:1.

Druga odsłona niedzielnego spotkania mogłaby być bardzo dobrą reklamą dla HAIZ IV Ligi. Zawody były prowadzone na bardzo wysokim tempie i ani na moment piłkarze nie spuszczali z tonu. Gospodarze byli jednak zbyt przewidywalni w swoich ruchach a gdy już udało im się zaskoczyć swoich rywali to szwankowało ostatnie podanie.

Goście nastawieni w drugiej połowie na kontratakowanie, około 65 minuty mogli prowadzić dwoma bramkami. Kolejny raz w tym spotkaniu swój piłkarski kunszt zaprezentował Dawid Gajewski. Dzięki znakomitemu dryblingowi wyszedł sam na sam z bramkarzem Odry Centrum. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł jednak Mateusz Kuhn, który instynktownie sparował piłkę na słupek. Pozostała część spotkania nie przyniosła żadnych klarownych sytuacji do zdobycia gola i dlatego to Wilki Wilcza mogą dopisać sobie kolejne 3 punkty do swojego dorobku.

MKP Odra Centrum – Wilki Wilcza 0:1 (0:1)

0:1 – Malinowski 30min. (sam.)

MKP: Kuhn – Stachurski, Krupiński, Malinowski, Lukoszek, Cerkowniak, Cichy, Sikorski, Sitnik, Reinhard, Ośliźlok. Trener Bartłomiej Socha.

Wilki: Matras – Gruszka, Leszczyński, Steuer, Rajca, Jóźwik, Boczar, Rylukowski, Gajewski, Buchalik, Zieliński. Trener Piotr Gierczak.