Juniorzy MKS Wodzisław pokonali GTK Gliwice II

2021-10-21, Autor: Materiały prasowe

Juniorzy MKS Wodzisław pokonali GTK Gliwice II w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Polski U17M 81:66.

W drugim meczu rozgrywanym u siebie eliminacji do Mistrzostw Polski U17M w strefie śląsko-opolskiej przeciwnikiem wodzisławskiego zespołu była drużyna GTK Gliwice II.

W pierwszych 4 minutach gry bardzo skutecznie zagrali gliwiczanie. Na szczęście kolejne minuty pierwszej kwarty były bardziej wyrównane co pozwoliło MKS –owi zakończyć ją jednopunktowym prowadzeniem. Solidnie zaprezentowali się wodzisławianie w drugiej kwarcie. Byli skuteczni w ataku i bardzo dobrze powalczyli na tablicach. Zejście do szatni na przerwę z 18 punktową zaliczką pozwoliło uwierzyć w szansę na końcowy sukces w tym spotkaniu.

Trzecia kwarta to dalej dobra gra gospodarzy i kilka szybkich kontrataków zakończonych łatwymi punktami, które skutkowały odjazdem na bezpieczny dystans punktowy. Zespół z Wodzisławia chwilami zagrał zawody na dobrym poziomie na który go stać. Niestety nie udało się utrzymać koncentracji w czwartej kwarcie wygranej przez zespół z Gliwic.

Artur Szczeponek (14 zbiórek) Mikołaj Kolarski (9 zbiórek) i Jarosław Fierut (9 zbiórek) to wyróżniający się zawodnicy w wodzisławskim zespole, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się w walce na tablicach. MKS Wodzisław Śląski zagrał na 54% skuteczności w rzutach z gry oraz zanotował 10 skutecznych bloków w obronie.

MKS Wodzisław jest zadowolony ze zwycięskiego meczu, ale także świadomy swoich braków - zbyt wiele strat, których można było uniknąć oraz dużych rezerw w obronie. Wodzisławski zespół musi skorygować te błędy na kolejnych treningach i zawodach. Jest nad czym pracować.

Już za tydzień koszykarze z Wodzisławia udają się na następny mecz, tym razem do Dąbrowy Górniczej.

MKS Wodzisław – GTK Gliwice II 81:66 (24:23, 24:7, 19:10, 14:26)

Punkty dla MKS Wodzisław zdobyli: Mikołaj Kolarski 20 ( 1x3pkt ) Eval 19, Artur Szczeponek - kapitan drużyny 16 - Eval 21, Bartosz Jordan 13 ( 1x3pkt ) Jarosław Fierut 8 - Eval 18, Mateusz Michnik 8 ( 2x3pkt ) Michał Nawrocki 8, Piotr Pożarowszczyk 5 ( 1x3pkt ) Krzysztof Jargoń 3 ( 1x3pkt ) W zawodach tych uczestniczyli też: Maciej Łazarczyk i Ryszard Raszkiewicz. Trener zespołu Marek Malik. Kierownik zespołu Marek Michnik.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 5