Kobiety grały o punkty w Wodzisławiu, prezydent miasta na trybunach

2014-09-07, Autor: mkor
Piłkarki SWD Wodzisław rozpoczęły rozgrywki. W swoim pierwszy oficjalnym meczu przy ul. Bogumińskiej zremisowały 1:1 z Czarnymi II Sosnowiec. - Jest to zupełnie inna piłka, ale mecz jest dynamiczny, ciekawie się to ogląda - mówił w przerwie spotkania prezydent Wodzisławia - Mieczysław Kieca.

W pierwszej połowie po trafieniu Mileny Syguła w 15. minucie wodzisławski zespół przegrywał. Do odrabiana strat szybko zabrała sie w II połowie. Kilkanaście minut po jej wznowieniu, wyrównującą bramkę zdobyła Agnieszka Gałuszka.

Mecz ściągnął na trybuny kilkudziesięciu widzów. Wśród nich znalazł się prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. - Kobieca piłka w Wodzisławiu to bardzo dobry pomysł. Tym bardziej, ze jest to pomysł działaczy oddolny. Działania klubu sportowego z Kokoszyc. Cieszę się, że nazwa jest całkowicie związana z Wodzisławiem. Dzisiejszy mecz na głównym stadionie pokazuje, że może tu być życie. Trafne jest też zaangażowanie do oprawy artystycznej wodzisławskiej Vladislavi - powiedział Kieca.

- Jest to zupełnie inna piłka, ale trzeba przyznać, że mecz jest dynamiczny. Ciekawie się to ogląda, trochę czasu potrzeba aż wodzisławianie przyzwyczają się do tej nowej oferty - stwierdził prezydent Wodzisławia.

SWD Wodzisław Śląski - Czarni Sosnowiec II 1:1 (0:1)
Agnieszka Gałuszka 54. - Milena Syguła 15.

Żółte kartki: Klaudia Kukiełka (Sosnowiec II)

Sędziowali: Krzysztof Tomas, Piotr Jeziorski, Dawid Bednarek (KS Racibórz)

Skład SWD: Natalia Pytlik - Aleksandra Krakowczyk, Monika Grabiec (16. Roksana Solich, 63. Wiktoria Marzec), Paulina Nieborowska, Anita Buchta, Barbara Kocjan (59. Natalia Cymbor), Monika Jaskółka, Angelika Tlałka, Agnieszka Gałuszka (77. Żaneta Rybarczyk), Agnieszka Szymiczek, Justyna Wiewióra (51. Dominika Ratajczyk). Ponadto: Natalia Miąsko, Anna Bargiel. Trener: Petro Herasym, II trener: Jan Grabiec, kierownik drużyny: Adrian Kuśka.