Kolejne wygrane młodych koszykarzy MKS-u Wodzisław Śląski

2023-12-18, Autor: kb

Zwycięstwami zakończyły się ostatnie mecze koszykarzy z Wodzisławia Śląskiego. Zarówno drużyna U13 i U15 wygrał swoje mecze.

Kolejna wygrana koszykarzy MKS Wodzisław Śląski

Młodzi koszykarze MKS Wodzisław Śląski rozegrali kolejny mecz w ramach finału B śląsko-opolskiej rywalizacji w kategorii U15M / rocznik 2009 i młodsi /. Tym razem był to mecz wyjazdowy z drużyną Pogoń Ruda Śląska, który odbył się w dniu 14.12.2023. Od pierwszych chwil mecz był bardzo wyrównany, prowadzenie obejmowały na przemian raz jedna, raz druga drużyna. Do przerwy jednak minimalnie lepsza była drużyna MKS Wodzisław Śląski, która na odpoczynek schodziła prowadząc 30:28.

Dwie kolejne kwarty spotkania miały podobny przebieg, czego głównym powodem była niska skuteczność rzutów wodzisławskich koszykarzy. Jednakże ambitna i waleczna postawa drużyny do ostatnich sekund meczu, pozwoliła osiągnąć końcowy sukces i wygrać 63:61. Jak zwykle główny ciężar gry w meczu wzięli na siebie Jakub Jachimowicz oraz Filip Pielorz, którzy zdobyli odpowiednio 23 i 20 punktów.

Zespół MKS Wodzisław Śląski wygrał wszystkie pięć dotychczas rozegranych spotkań w ramach finału B i "do ogrania" pozostała nam już tylko jedna drużyna. W czwartek 21.12.2023 podejmować będziemy drużynę KKS Future Tarnowskie Góry, która także ma na koncie komplet zwycięstw w finale B. Trenerem drużyny jest Mirosław Pielorz

W meczu uczestniczyli [zdjęcie]:

Górny rząd od lewej: Jakub Jachimowicz / kapitan drużyny /, Filip Pielorz, Bartosz Pierzycki, Damian Głuchowski, Mateusz Adamczyk
Dolny rząd od lewej: Filip Giel, Adam Judasik, Michał Tatarczyk

Wyjazdowe zwycięstwo koszykarzy MKS Wodzisław w Dąbrowie Górniczej

W piątek 15.12.2023 młodzicy U13M, w ramach pierwszej kolejki drugiego etapu swoich rozgrywek udali się do Dąbrowy Górniczej. Zespół z Wodzisławia bardzo dobrze zaprezentował się szczególnie w pierwszej połowie spotkania.

Gramy od kilku tygodni zdecydowanie lepiej w obronie co rzutuje na obraz gry i wyniki. Dziękujemy wszystkim chłopcom za sportową rywalizację i godne reprezentowanie klubu i miasta Wodzisław Śląski. Cały czas uczymy się i zdobywamy bezcenne doświadczenie meczowe - mówi Marek Malik, prezes klubu.

MKS Dąbrowa Górnicza - MKS Wodzisław 44:79 ( 12:22, 11:27, 6:11, 15:19)

Punkty dla MKS Wodzisław Śląski zdobyli: Stanislau Liakh 21, Bartosz Wróbel 14, Maciej Kolarski 13, Borys Lewandowski 10, Karol Kozicki 8, Wojciech Habram 7, Paweł Jordan 2, Samuel Kędziora 2, Alan Kożuchowski 2. Ponadto w zawodach uczestniczyli: Noel Kędziora, Tomasz Kolarczyk, Łukasz Krótki i Bartosz Głuchowski. Trenerzy zespołu: Marek Malik i Damian Kędziora.

MVP meczu STANISLAU LIAKH
Wyróżnił się również: Maciej Kolarski oraz Bartosz Wróbel

Dziękujemy za żywiołowy doping licznie przybyłym Rodzicom na te zawody. Cały czas wspierają swoich chłopców i są z nimi na dobre i złe. Brawo - dodaje prezes.

Za tydzień 22.12.2023 ( piątek ) w wodzisławskiej hali czeka młodych koszykarzy ostatni mecz w roku 2023. Tym razem z MCKiS Jaworzno. Początek meczu o godzinie 17.30.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 4