Koszykówka: kadetki Olimpii znowu wygrywają

2015-02-09, Autor: mkor, źródło: Olimpia
Olimpia nie zwalnia tempa. W kolejnym meczu Finału A Mistrzostw Śląska Kadetek drużyna wodzisławianki pokonały w meczu wyjazdowym zespół UKS Piomar Brzeg 47:37.

Pierwsza połowa meczu należała do zawodniczek Olimpii, które dzięki dobrej obronie i wyprowadzanym z niej kontrom kontrolowały przebieg spotkania prowadząc momentami różnicą nawet dwudziestu punktów.

Wysokie prowadzenie po pierwszej połowie uśpiło podopieczne trenera Grzegorza Korzenia, bo początek drugiej połowy meczu zaczęły one wręcz koszmarnie. Seriami popełniane błędy w ataku spowodowały, że przez pierwsze 4 minuty trzeciej kwarty Olimpijki nie zdołały zdobyć ani jednego punktu, a agresywnie grające w obronie zawodniczki z Brzegu w tym czasie zniwelowały stratę do zaledwie 5 punktów.

Od tego momentu rozpoczął się bardzo chaotyczny z obu stron mecz, w którym mimo wszystko Olimpia zdołała ponownie zbudować dziesięciopunktową przewagę i nie bez problemów, ale jednak utrzymać ją już do końca spotkania.

UKS Piomar Brzeg - ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. 37:47 (5:17, 11:12, 10:10, 11:8) Punkty dla Olimpii `zdobyły: Stobiecka N. 12, Grzegorzek W. 12, Cichy M. 8, Cichy L. 7, Ceglarek J. 4, Gorel W. 2, Lamczyk M. 2, oraz Nielaba K., Weisman M., Wojtek I., i Soboszek K. 0