Koszykówka: pełna kontrola MKS-u Wodzisław

2013-03-07, Autor: Marek Malik, mkor
Koszykarze MKS-u Wodzisław Śl. rozegrali swój kolejny mecz w ramach rozgrywek eliminacyjnych Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-14 w grupie śląsko-opolskiej. Tym razem 93:63 ograli MOSiR Cieszn.

Od początku meczu widać było zdecydowaną przewagę drużyny wodzisławskiej. Aktywna obrona i składne akcje w grze szybkim atakiem pozwalały z minuty na minutę powiększać przewagę punktową.

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się, widać było niezłą skuteczność i przewagę na tablicach wodzisławian. Mecz był pod kontrolą do samego końca.

MKS Wodzisław Śl. zapewnił już sobie awans do rozgrywek play - off strefy śląsko – opolskiej. Tam czeka na nasz zespół mistrz woj. opolskiego Pogoń Prudnik. Dwumecz z tą drużyną zadecyduje, czy nasi młodzi koszykarze awansują do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-14, którego gospodarzem może być zespół z Poznania.

Wszyscy koszykarze MKS Wodzisław Śl. rocznik 1999 są uczniami klasy sportowej w Zespole Szkół Nr 3 w Wodzisławiu Śl. (jedynie najmłodszy Iwo Rybiński uczeń klasy 6 SP 3 Wodzisław Śl.).

MKS Wodzisław Śląski MOSiR Cieszyn 93:63 (25:15, 26:11, 20:19, 22:18)

Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Banasik Bartosz 16, Wutke Sebastian 16, Syska Kamil 12, Wilk Bartosz 12, Wodecki Tomasz 10, Wieczorek Jakub 9, Paryło Jan 9, Rybiński Iwo 4, Pawliński Karol 3, Adamczyk Adrian 2.

W zawodach brał też udział: Prochasek Robert.

Trener zespołu: Marek Malik