Młodzi koszykarze MKS-u Wodzisław lepsi od kolegów Dąbrowy Górniczej

Młodzi koszykarze z Wodzisławia Śląskiego pokonali u siebie zawodników z Dąbrowy Górnicznej. Po bardzo wyrównanym meczu wodzisławianie wygrali tylko jednym punktem.

Ruszył drugi etap (finał B) śląskich rozgrywek koszykówki chłopców w kategorii U14M (rocznik 2008 oraz młodsi).

W miniony wtorek wodzisławska drużyna podejmowała zespół MKS Dąbrowa Górnicza. Mecz od początku był bardzo zacięty. Pierwsza kwarta to lekka przewaga wodzisłąwian, niestety słabsza gra w drugiej części spotkana spowodowała, że to ich przeciwnik na przerwę schodził z przewagą dziesięciu punktów (32:42). W trzeciej kwarcie zespół ze Śląska odrobił całą stratę i przed ostatnim fragmentem meczu wszystko jeszcze było możliwe. Po bardzo dramatycznej końcówce całe spotkanie wygrał zespół MKS Wodzisław Śl. różnicą jednego punktu 72:71.

Cieszy bardzo ambitna postawa wodzisławskich graczy, wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili w tym mecz, mają swój udział w końcowym sukcesie. W całym spotkaniu wyróżnił się Wojtek Gawliczek, który zagrał najrówniej i zdobył największą liczbę punktów. Na słowa pochwały zasłużył także Kacper Lamla, który zbierał piłki z tablicy w najważniejszych momentach oraz zdobył kluczowe punkty w końcówce meczu. Bardzo cieszą stałe postępy czynione przez tego bardzo perspektywicznego młodego zawodnika - relacjonuje - trener drużyny Mirosław Pielorz