Marklowice: Historyczny sukces na Mistrzostwach Szachowych

2023-04-14, Autor: KB, źródło: gmina Marklowice

W dniach 31.03 - 04.04 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Marklowicach wzięli udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół klas I-III. Ostatecznie uczniowie z naszego regionu wrócili do Marklowic z medalem szachowych zawodów!

W dniach 31.03.2023 - 04.04.2023 r. w Kudowie-Zdroju odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół klas I-III. Mistrzostwa zostały rozegrane systemem kołowym na dystansie 11 rund. Drużyna składała się z 4 zawodników.

Szkołę Podstawową nr 1 w Marklowicach pod opieką trenera Krzysztof Wołyńskiego reprezentowali: Wołyński Antoni, Strączek Błażej, Wojciech Kirkiewicz, Bisek Marlena.

Reprezentanci SPR nr 1 rozegrali 10 rund z drużynami z całej Polski. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności między innymi z zawodnikami z SP nr 48 w Krakowie, SP 24 we Wrocławiu, SP 8 Chrzanów, SP 321 Warszawa, SP im. Orła Białego w Szczytnej, SP 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu. Uczniowie z Marklowic zdobyli 16 pkt i pozwoliło im to zająć 3 miejsce i tym samym zdobyć brązowy medal.

Dodatkowo uczniowie zdobyli indywidualne medale na szachownicach: Strączek Błażej zdobył 9 pkt na 10 możliwych i otrzymał złoty medal na 3 szachownicy. Antoni Wołyński zdobył 7,5 pkt i otrzymał srebrny medal na 2 szachownicy, uzyskał również II kategorię szachową.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 10