Mistrzynie śląska w pływaniu

19 listopada na pływalni w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska 11-latków w pływaniu. W zawodach wzięło udział 215 zawodników z 23 klubów województwa śląskiego. W tym pływacy z Radlina.

Klub Sportowy Górnik Radlin reprezentowali: Zofia Adamczyk , Julia Andrejko , Jan Badura, Iga Bajrakowska, Malwina Blanik, Dawid Dziodzio, Paulina Karcz, Beniamin Łasiewicki, Bartosz Pisulski, Remigiusz Szostak, Tymoteusz Świecak, Daria Turko, Natalia UrygaMaria Wyroślak.

Znakomicie spisały się dziewczęta, które dwukrotnie zajęły pierwsze miejsce w wyścigach sztafetowych: 4x50m stylem dowolnym w składzie: Daria Turko, Zofia Adamczyk, Julia Andrejko i Paulina Karcz (czas: 2:21,64) oraz 4x50m stylem zmiennym: w składzie: Daria Turko – styl grzbietowy, Zofia Adamczyk – styl klasyczny, Paulina Karcz – styl motylkowy, Julia Andrejko – styl dowolny (czas: 2:38,43).

Biorąc pod uwagę starty indywidualne najlepsze rezultaty osiągnęła Zofia Adamczyk, która zajęła 2 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym (czas: 41.87) i 3 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym ( czas: 1:32.07) oraz 8 miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym (1:30,54).

Bardzo dobre wyniki osiągnęły również:

- Daria Turko, która trzykrotnie zajęła 4 miejsce na dystansach: 50m stylem motylkowym (0:39,68), 100m stylem grzbietowym (1:24,12), 100m stylem zmiennym (1:26,38) oraz 9 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym (2:52,20)

- Paulina Karcz zajęła dwukrotnie 5 miejsce na dystansach: 50m stylem motylkowym (0:39,77) oraz 100m stylem zmiennym (1:27,20), 4 miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym (1:34,58) i 7 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym (1:35,08)

- Natalia Uryga zajęła 5 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym (1:34,14) oraz 4 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym (42,89)