Kolejna porażka. Odra czerwoną latarnią III ligi

W VI kolejce III ligi piłkarskiej, Pniówek Pawłowice Śląskie pokonał Odrę Wodzisław 3-0. Dla wodzisławian to już czwarta ligowa porażka z rzędu.

Na boisku w Pawłowicach spotkały się drużyny, które jeszcze w tym sezonie nie wygrały. Remis nikogo nie interesował. Celu dopięli gospodarze. Po zwycięstwie w Okręgowym Pucharze Polski (relacja tutaj), Odra powróciła do brutalnej rzeczywistości. Tym razem manewr z grającym trenerem - Grzegorzem Jakoszem, nie przyniósł drużynie oczekiwanego efektu. Mimo dopingu kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców, wodzisławianie nie zdołali wywalczyć nawet punktu.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z MECZU W PAWŁOWICACH

Odra od początku meczu nie potrafiła sobie poradzić z agresywnie grającym przeciwnikiem. Pierwsze 15 minut to odważna gra gospodarzy, która przyniosła efekt. Wynik otworzył napastnik Pniówka - Tomaz Zyzak. W 14 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową pokonał Mateusz Łobaczewskiego.

Odra od tego momentu miała optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Swoje szanse mieli pomocnicy - Tomasz MłynekŁukasz Sell, jednak żaden z nich nie znalazł sposobu na pokonanie bramkarza gości.

O wiele bardziej konkretni w atakach byli gracze Pniówka.W 70 minucie na 2-0 dla Pniówka podwyższył Mateusz Sitnik, a w samej końcówce meczu zwycięstwo drużyny z Pawłowic przypieczętował Paweł Woniakowski.

Odra mecz kończyła w dziesiątkę, bo drugą żółtą kartkę dostał wracający do gry po kontuzji - Piotr Sławik.  Z powodu urazu boisko opuścić musiał też Artur Gać.

Po porażce w Pawłowicach, Odra zajmuje ostatnie miejsce w tabeli - jako jedyny zespół III ligi (grupa południowa) nie wygrała jeszcze meczu. Światła w tunelu nie widać.

Pniówek Pawłowice - Odra Wodzisław 3:0 (1:0)