Ponad 150 zawodników wzięło udział w „Regatta Cross na Dzień Kobiet”

2016-03-22, Autor: ps, źródło: organizator
W zeszłym tygodniu w Wodzisławiu Śląskim odbyły się wyjątkowe zawody biegowe "Regatta Cross na Dzień Kobiet", w której wzięło udział ponad 150 zawodników.

Zawody zorganizował Klub Sportowy Forma Wodzisław w ramach programu "Rusz się". Dystans biegu oraz nordic walking wynosił 5 km. - Chodziło przede wszystkim o zabawę - podkreśla Prezes Formy Zbigniew Marszałkowski.

W zawodach wzięło udział 152 zawodników. Trasa wiodła polami i leśnymi duktami Jedłownika, a półmetek znajdował się niedaleko parku. Dzień wcześniej trasę zrosił deszcz, więc miękka nawierzchnia i kałuże trochę utrudniły zadanie zawodnikom. Po przekroczeniu linii mety na wszystkich uczestników czekał bity medal autorstwa Barbary Kowalczyk-Stachowskiej oraz męska część Klubu Sportowego Forma z tulipanami. Dodatkową atrakcją były nagrody za wywalczone miejsca na podium.

>ZOBACZ fotogalerię z zawodów Regatta Cross na Dzień Kobiet<

Wydaje się, iż uczczenie Dnia Kobiet na sportowo okazało się być bardzo dobrym pomysłem, a świadczy o tym spora frekwencja. Organizator zapowiada możliwość zorganizowania takich zawodów również i w przyszłym roku.

Zwycięzcą biegu został Krzysztof Bartosik, który 5 km przebiegł w czasie 20 minut i 10 sekund. Drugi był Artur Roczkowski, a trzeci Damian Hejna. Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Bielecka z Wodzisławia Śląskiego z czasem 21 minut i 25 sekund. Kolejne miejsca zajęły Michalina JanowskaMałgorzata Rencz.

Zwycięzcą zawodów nordic walking został Krzysztof Skiba przed Stanisławem GembalczykiemPiotrem Knurą. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Zaczyńska, natomiast kolejne miejsca zajęły Marzena SpychałaElżbieta Lewandowska.
Warto wspomnieć także o trzypokoleniowej rodzinie Bartosików, która wystartowała w 7-osobowym składzie. Biuro znajdowało się przy ośrodku Gosław Sport Center.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0