Remis Odry przy Bogumińskiej. Unia przegrywa również u siebie

2023-09-13, Autor: KB

Odra Wodzisław nadal niepokonana. W meczu 6. kolejki "Duma Wodzisławia" zremisowała u siebie z MRKS Czechowice-Dziedzice 1:1. W rozgrywkach III Ligi Unia Turza Śląska również na własnym boisku przegrała 1:3 z Lechią Zielona Góra.

W sobotę (9 września) o 16:00 na boisko przy Bogumińskiej wybiegli piłkarze Odry Wodzisław i MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Odra przystępowała do sobotniego meczu w bardzo dobrych humorach, bowiem znajdowała się na szczycie ligowej tabeli. Spotkanie klasycznie rozpoczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych Michała Czyża, gdyż już w 8 minucie objęli prowadzenie, za sprawą Piotra Grobera. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa tego meczu.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się wybornie, tym razem dla gości. Już w 47 minucie drużyna MRKS-u zdołała wyrównać, a Dawid Wrzosek musiał skapitulować po strzale w polu karnym. Takim wynikie zakończyło się spotkanie przy Bogumińskiej. To drugi remis Odry w tym sezonie, "Duma Wodzisławia" nadal jest niepokonana.

Już w kolejnej kolejce Odra zagra na wyjeździe z Orłem Łękawica. To spotkanie w sobotę (16 września) o 16:00.

Odra Wodzisław - MRKS Czechowice-Dziedzice 1:1

Odra: Wrzosek – Kłosek, Słodowy, Karwot, Wilczek – Kalisz, Pawełek, M. Grober – P. Grober, Gajda, Powroźnik

Unia przegrywa u siebie

W gorszych nastrojach po weekendzie są piłkarze Unii Turza Śląska, którzy odnieśli swoją drugą, domową porażkę. Tym razem lepsza okazała się drużyna Lechii Zielona Góra. Mecz wcale nie należał do najgorszych w wykonaniu piłkarzy Unii. Pierwsza bramka padła już w 7. minucie, na prowadzenie Unię wyprowadził Mateusz Popczyk. Długo utrzymywał się taki wynik, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy, bramkę do szatni zdobyli goście.

W drugiej połowie to Lechia strzeliła jeszcze dwie bramki i było 3:1 dla przyjezdnych.

Unia zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli. W siedmiu spotkaniach unici zebrali siedem punktów. W 8. kolejce Unia zmierzy się na wyjeździe ze Stilonem Gorzów.

KS UNIA TURZA – KS LECHIA ZIELONA GÓRA 1:3 (1:1)

KS UNIA TURZA: Wiktor Gorel – Szymon Jary, Mikołaj Polczyk, Mateusz Bodzioch – Arkadiusz Woś (55. Oskar Wala), Paweł Staniczek (55. Killian Benvindo), Patryk Witkowski, Michał Mazur – Michał Gałecki (67. Sławomir Musiolik), Przemysław Brychlik (82. Mateusz Danieluk), Mateusz Popczyk (82. Natan Wysiński). Pozostali rezerwowi: Mateusz Tomala, Adam Fojcik, Tomasz Krężelok, Jean-Baptiste N’Guessan. Trener: Marek Hanzel

KS LECHIA ZIELONA GÓRA: Wojciech Fabisiak – Maksym Iwanowicz, Rafał Ostrowski, Łukasz Tumala – Rafał Dzidek (84. Stanisław Wędzelewski), Jakub Babij (69. Mykyta Loboda), Kacper Strzelecki (75. Gibi Embalo), Mateusz Zientarski – Przemysław Mycan, Mateusz Surożyński (84. Jakub Kołodenny), Tomasz Matuszewski (84. Jussuf Nassor Mwinyi). Pozostali rezerwowi: Gracjan Sieracki, Radosław Sylwestrzak, Igor Bambecki, Igor Kurowski. Trener: Andrzej

1.  Rekord Bielsko-Biała 7 19 6 1 0 18-6 3 1 0 9-3 3 0 0 9-3
2.  Śląsk II Wrocław 7 16 5 1 1 14-6 3 0 0 7-2 2 1 1 7-4
3.  MKS Kluczbork 7 13 4 1 2 11-8 2 0 1 5-4 2 1 1 6-4
4.  Lechia Zielona Góra 7 12 4 0 3 12-10 2 0 2 6-5 2 0 1 6-5
5.  Gwarek Tarnowskie Góry 6 11 3 2 1 6-5 2 1 1 4-4 1 1 0 2-1