Remis w derbach gminy Gorzyce

2022-05-04, Autor: red

Remisem 1:1 zakończyło się wczorajsze spotkanie derbowe między Unią Turza a Czarnymi Gorzyce.

Mecz pierwotnie miał się odbyć miesiąc temu, jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne został przełożony na 3 maja.

Spotkanie między Unią a Czarnymi miało bardzo zacięty przebieg. Niestety, sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.

W 45 minucie po zagraniu ręką w polu karnym Unii sędzia wskazał na „wapno”. Jedenastkę pewnie wykorzystał Salvador Pryka. Turzanie wyrównali tuż po przerwie – w 51 minucie Daniel Podbioł podał do Kamila Tronta, który mocnym uderzeniem po nodze obrońcy trafił do siatki. Była to pierwsza branka tego zawodnika w barwach Unii.

Dodajmy, że gospodarze grali osłabieni brakiem Sławomira Musiolika, Wojciecha Caniboła, Piotra Glenca i Kamila Sikory.

W następnej kolejce Unię czeka wyjazd do wicelidera z Bełku. Po 23 meczach Unia zajmuje 3. miejscie w tabeli z dorobkiem 45 punktów. Czarni plasują się na 13. miejscu mając 26 oczek.

KS Unia Turza – KS Czarni Gorzyce 1:1 (0:1)

0:1 - Salvador Pryka 45+1 min. (rzut karny)
1:1 - Kamil Tront 51 min. asysta Daniel Podbioł

Sędziował: Mateusz Piszczelok (główny).