Przyszłość Rogów deklasuje Odrę Wodzisław

2012-09-03, Autor: gs
W 5. kolejce opolsko-ślaskiej III ligi Odra Wodzisław przegrała na własnym boisku z Przyszłością Rogów 0:3. Bohaterem spotkania był strzelec dwóch bramek, były gracz Odry, Dawid Hanzel.

Optyczną przewagę w pierwszym fragmencie gry miała Odra. Brakowało jednak klarownych okazji bramkowych, a dośrodkowania w pole karne pewnie wyłapywał Piotr Paś. W 29 minucie goście stworzyli pierwszą groźną sytuację i od razu wyszli na prowadzenie. Po wykonywanym przez Roberta Żbikowskiego rzucie wolnym w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Dawid Hanzel, który pewnym strzałem posłał piłkę do bramki. Stracony gol ewidentnie podciął skrzydła wodzisławianom i inicjatywę przejął zespół Przyszłości. W 35 minucie powalony w polu karnym został Żbikowski, a arbiter spotkania zamiast podyktować ewidentną "jedenastkę", pokazał napastnikowi gości żółtą kartkę.

10 minut po zmianie bliscy drugiego trafienia byli rogowianie. Piłka po strzale z dystansu Marka Sobika odbiła się najpierw od słupka, następnie od pleców Tomasza Bąkowskiego, ale nie wpadła do bramki. Szczęście nie pomogło Odrze kwadrans później. Piłkę na połowie boiska stracił Artur Gać, w kierunku bramki pognał Sobik, uruchomił Hanzla, ten wpadł w pole karne i pewnym strzałem zdobył drugiego gola.

3 minuty później było już "po zawodach". Po rzucie wolnym kolejny raz pod bramką Bąkowskiego lepiej radzą sobie goście i Sebastian Markiewicz z bliska ustala wynik na 3:0.

Przyszłość po zwycięstwie w Wodzisławiu nadal zajmuje fotel lidera opolsko-śląskiej III ligi. W kolejnym meczu podopieczni Tomasza Sosny podejmą Pniówek Pawłowice. Odra, która zajmuje 12 miejsce, punktów szukać będzie w wyjazdowej potyczce ze Skrą Częstochowa.

Odra Wodzisław - Przyszłość Rogów 0:3 (0:1)
0:1 Dawid Hanzel '29
0:2 Dawid Hanzel '69
0:3 Sebastian Markiewicz '72

Odra Wodzisław: Tomasz Bąkowski - Mateusz Krupa, Grzegorz Jakosz, Krzysztof Szeja, Wojciech Franiel, Paweł Polak, Bartosz Zyguła, Łukasz Staniek (76' Rafał Czogalik), Piotr Sławik (59' Marek Walczak), Łukasz Reinhard (46' Artur Gać), Marcin Staszewski (86' Karol Bochenek)

Przyszłość Rogów: Piotr Paś - Arkadiusz Lalko, Dawid Sander, Michał Adamczyk, Dawid Bober (62' Szymon Cichecki). Dawid Bober II, Kamil Benauer (72' Paweł Hojka), Marek Sobik, Sebastian Markiewicz, Robert Żbikowski (76' Marcin Pontus), Dawid Hanzel

Żółte kartki: Zyguła, Staniek - Żbikowski, Hanzel