Siatkarki z Wodzisławia mistrzyniami Śląska. Zdeklasowały wszystkich

Zorza Wodzisław wygrała Mistrzostwa Śląska młodziczek w siatkówce. Wodzisławianki zdominowały sezon 2014/2015, w całych rozgrywkach wygrywając wszystkie 30 spotkań. W ostatnim turnieju finałowym, którego były gospodyniami, również nie miały sobie równych.

W pierwszym meczu zorzanki podejmowały Tauron Banimex MKS Dąbrowę Górniczą. Premierowa odsłona przebiegała wyraźnie pod dyktando gospodyń, które ostrą zagrywką w wykonaniu Weroniki Szymury zepchnęły rywalki do głębokiej defensywy. Wybite z rytmu dąbrowianki miały problem z przeciwstawieniem się mocnym atakom Agaty Babińskiej, Marceliny KępczyńskiejNicole Walczak. Świetnie funkcjonował wodzisławski blok, w którym brylowały Patrycja PapszunZofia Kołodziej, a dzieła zniszczenia, ponownie w polu serwisowym, dokonała Dominika Mularska.

Po wygranej 25:13 w secie pierwszym siatkarki poszły za ciosem w secie drugim. Jeszcze raz zafunkcjonowała zagrywka, tym razem w wykonaniu Marceliny Kępczyńskiej i na wstępie było już 6:0 dla Zorzy. Ale tym razem przeciwniczki szybko się pozbierały i za chwilę na tablicy wyników widniał remis.

Od tej chwili rozgorzała siatkarska wojna. Punkt za punkt, akcja za akcję – sporo walki i mnóstwo serca włożonego w grę. W wodzisławskiej ekipie świetnie zaprezentowała się rozgrywająca Karolina Dziwisz, która precyzyjnie wystawiała piłki do swoich atakujących: Agaty Babińskiej, Marceliny KępczyńskiejNicole Walczak. Mnóstwo pracy miały środkowe: Patrycja Papszun i Zofia Kołodziej, które popisywały się skutecznymi blokami i mocnymi atakami ze środka siatki. Kiedy w polu zagrywki stanęła Nicole Walczak i ponownie mocnymi serwisami sprawiła sporo kłopotów dąbrowiankom, które miały problemy z wyprowadzeniem ataków po nieprecyzyjnych odbiorach. To była woda na młyn dla wodzisławianek, które w kontrach rozgrywanych przez Weronikę Szymurę były niezwykle skuteczne i wygrały seta 25:20, a cały mecz 2:0.

Ostatni pojedynek turnieju to konfrontacja ZOorzy i MCKiS Jaworzno. Set pierwszy bez wiekszych emocji, pod pełną kontrolą wodzisławianek, który wysoko wygrywają 25:11. W drugiej partii drużyna z Jaworzna powiesiła poprzeczke trochę wyżej, ale nie mogło to powstrzymać świetnie grających siatkarek Zorzy, które zaprezentowały pełnię swoich możliwości. Ofiarnie w obronie grała Marcelina Kepczyńska, skutecznymi atakami popisywały się Sonia BrawańskaZofia Kołodziej. W bloku dobrze zagrała Patrycja Papszun. Wodzisławianki wygrały ostatniego seta turnieju 25:17, cały mecz 2:0 i mogły już oficjalnie cieszyć się tytułu Mistrzyń Śląska młodziczek. Nowokreowane Mistrzynie zdominowały sezon 2014/2015, w całych rozgrywkach wygrywając wszystkie 30 spotkań, legitymując się stosunkiem setów 60-3! W nagrodę za trudy sezonu okazały puchar oraz złote medale wręczali wodzisławiankom:Prezydent Wodzisławia Śląskiego – Mieczysław Kieca, Członek Zarządu Powiatu Wodzisławskiego – Dariusz Prus oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego –Eugeniusz Ogrodnik.

Wyniki ostatniego turnieju fianłowego Mistrzostw Śląska młodziczek
MKS ZORZA Wodzisław Śląski -Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 2:0 (25:13, 25:20)
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza -MCKiS Jaworzno 2:0 (25:17, 29:27)
MCKiS Jaworzno - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 0:2 (11:25, 17:25)
pauzował: MOSM Tychy

Złote medale odebrały: Agata Babińska (kapitan), Weronika Szymura, Nicole Walczak, Zofia Kołodziej, Dominika Mularska, Sonia Brawańska, Patrycja Papszun, Marcelina Kępczyńska, Karolina Dziwisz, Paulina Dopieralska, Oliwia Rak.

Trenerzy: Andrzej Brzezinka i Andrzej Szruba

W finale Mistrzostw Śląska indywidualne wyrożnienia otrzymały: Zofia Kołodziej (Zorza Wodzisław) Maja Religa (MOSM Tychy) Sonia Grząś (MKS Dąbrowa Górnicza) i Natalia Stalmach (MCKiS Jaworzno).

Awans to fazy ćwierćfinałowej Mistrzostw Polski uzyskały trzy pierwsze zespoły, a Zorza będzie gospodarzem jednego z ośmiu turniejów 1/4 Mistrzostw Polski. Turniej zostanie rozegrany w dniach 20-22.03.2015r, a udział w nim weźmie 6 drużyn (MKS ZORZA Wodzisław Śląski, Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, mistrz woj. dolnośląskiego, wicemistrzowie woj. opolskiego i łódzkiego oraz brązowy medalista woj. małopolskiego).

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0