Wodzisławianin wicemistrzem Polski. Kamil Przybyła pobiegł w "srebrnej" sztafecie

Wodzisławianin, Kamil Przybyła zdobył srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Polski, które w ten weekend odbyły się w Toruniu.

Kamil Przybyła mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, reprezentujący klub KS AZS AWF Wrocław wywalczył w niedzielę srebrny medal na 68. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu w sztafecie 4x400m MIX. Kamil biegł na 3 zmianie. Sztafeta biegła w składzie: Adam Kadyło, Anna Pałys, Kamil Przybyła, Paulina Kubis.

Wygrała sztafeta KS AZS UWM Olsztyn, która na ostatnich metrach o włos wyprzedziła sztafetę z Wrocławia.

Tydzień wcześniej podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów (U20) we Wrocławiu, Kamil wygrał eliminacje i zajął 4 miejsce w finale biegu na 800m.

Kamil jest mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego. Jest wychowankiem klubu TL Athletics Jastrzębie Zdrój w którym trenował do 2023 roku.

Aktualnie trenuje we Wrocławiu pod okiem trenera Jacka Wośka i reprezentuje klub KS AZS AWF Wrocław.
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 5