Zatrzymana Odra. Przez prawie 80 minut w osłabieniu

Odra Wodzisław bez punktów wróciła z Bielska-Białej. Nasi zawodnicy okazali się słabsi od faworyzowanego Rekordu i przegrali 2:0. Mecz od początku układał się im jednak fatalnie.

Nie tak wyobrażali sobie początek meczu w Bielsku zawodnicy Odry. Podbudowani inauguracyjnym zwycięstwem, chcieli pójść za ciosem, mimo że nie byli faworytem. Trener Grzegorz Jakosz postawił nawet na ten sam skład, który dał mu 3 punkty z Pniówkiem.Zadanie komplikowało się jednak już od pierwszego gwizdka sędziego. Najpierw, Odra w 4. minucie straciła gola. Strzał w okienko i bezradny Mateusz Łobaczewski musiał wyjmować piłkę z siatki. W 16. minucie, prawy obrońca wodzisławskiej drużyny - Piotr Glenc ujrzał czerwoną kartkę z bezpardonowy atak w środkowej strefie boiska.

To wprowadziło poruszenie na ławce Odry. Już w 19. minucie Marek Walczak musiał opuścić boisko, a Sebastian Markiewicz wypełnić lukę na boku obrony. Mecz stracił na płynności. Odra próbowała wyrównać, ale Rekord bez problemu rozbijał jej ataki.

Upływający czas pozwalał gospodarzom na coraz śmielsze ataki. A piłkarze Odry grali coraz bardziej nerwowo. W 75. minucie najprzytomniej w polu karnym zachował się Bartosz Woźniak i kapitan Rekordu podwyższył na 2:0.

W zupełnie innej roli wystąpił kapitan Odry. Na kilka minut przed końcem meczu Marek Sobik obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. W efekcie goście mecz kończyli w dziewięciu.

Odra po dwóch ligowych zwycięstwach z rzędu została zatrzymana. Pozytywem jest fakt, że walczący o awans do II ligi Rekord Bielsko-Biała, mimo grze w przewadze, nie potrafił zepchnać Odry do głębokiej defensywy. Wodzisławianie robili co mogli, żeby nawet w osłabieniu, sięgnąć chociażby po jeden punkt. Ambicji odmówić im nie można, szkoda tylko, że dali ponieść się emocjom i obejrzeli aż dwie czerwone kartki .

Rekord Bielsko-Biała – Odra Wodzisław Ślaski 2:0 (1:0) 1:0 Wasiluk (4. min.) 2:0 Woźniak (75. min.)

Skład Odry: Łobaczewski - Glenc, Lalko, Staniek, Gojny - Walczak (19. Markiewicz), Gwiaździński (Krupa 80.), Zyguła (87. Sell), Sobik - Hanzel - Balcer