Zwycięstwa Odry i Unii na inaugurację rundy wiosennej

2021-03-15, Autor: red

Cenne wyjazdowe zwycięstwa Odry Wodzisław i Unii Turza na inaugurację rundy wiosennej Zina IV ligi. Odra umocniła się na pozycji lidera.

Rozpoczęła się runda wiosenna na boiskach IV ligi. Udanie rozgrywki zainaugurowały Odra Wodzisław i Unia Turza.

Odra pokonała 3:1 na wyjeździe rezerwy GKS-u Tychy. Kluczowe dla losów meczu były dwa gole zdobyte w I połowie. Wynik spotkania otworzył Wodecki (21. min.), a chwilę później do bramki rywali trafił Tarka (25. min.). W II połowie wynik meczu ustalił Zieliński (80. min.). Wodzisławianie umocnili się na pozycji lidera II grupy IV ligi.

GKS II Tychy – Odra Wodzisław 1:3 (0:2)

Bramki: Wodecki (21'), Tarka (25'), Zieliński (80') – Kopczyk (87').

Skład Odry: Antkowiak – Gać, Lalko, Wiśniewski, Kłosek, Zdunek, Dudziński, Wodecki, Białas, Tarka, Tabala. Rezerwowi: Kacperski, Woś, Pryka, Zielińsji, Rosiak. Trener: Arkadiusz Tracz.

Nie lada wyczynu dokonali w sobotę piłkarze Unii Turza. Pokonali na wyjeździe Rozwój Katowice i tym samym katowiczanie zostali pierwszy raz pokonani na własnym boisku. Bohaterem spotkania był napastnik turza – Sławomir Musiolik, który strzelił pierwszego gola i asystował przy drugim.

Rozwój Katowice – Unia Turza Śląska 1:2 (0:1)

Bramki: Gembicki (52') – Musiolik (16'), Łyczko (75').

Skład Unii: Musioł – Glenc, Kuczok, Szymiczek, Mazur – Dawid Pawlusiński (89' Witoszek), Staniczek, Kalisz (83' Wuwer), Dariusz Pawlusiński (80' Tront), Musiolik (90' Skrenik) – Gaszka (19' Łyczko). Pozostali rezerwowi: Cieśla, Sosna. Trener: Marek Hanzel.