Kultura, rozrywka i edukacja

Co za debiut. Mażoretki z Gorzyc wicemistrzyniami Europy!
0

Mażoretki z zespołu Rapid z Gorzyc zdobyły wicemistrzostwo Europy na Mistrzostwach Europy Mażoretek federacji MWF. Mażoretki pierwszy raz wystąpiły na tego typu imprezie.

2023-06-30 6555 Autor: KB
Ofelia Sobik z zespołu Miraż Mistrzynią Europy
0

W ubiegły weekend tancerka zespołu tanecznego Miraż działającego w Wodzisławskim Centrum Kultury wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w improwizacji tanecznej.

2023-06-29 4381 Autor: kb, źródło: WCK
Piękny wiek. Mieszkaniec Wodzisławia świętował 103. urodziny
0

Każdy z nas chciałby dożyć w zdrowiu i szczęściu tak pięknego wieku jak pan Franciszek Gałdyś. Mieszkaniec Wodzisławia świętował niedawno 103. urodziny.

2023-06-28 10084 Autor: KB
Pszów: Najlepsi uczniowie uhonorowani
1

W czwartek (22 czerwca), jeszcze przed zakończenie roku szkolnego, odbyła się w Pszowie gala "Najlepszy z najlepszych". Podczas niej uhonorowani zostali najlepsi uczniowie z Pszowa.

2023-06-28 5844 Autor: KB, źródło: miasto Pszów
Radlin: Mażoretki z Fenixa z medalami Mistrzostw Europy
0

Zawodniczki zespołu Fenix z Radlina zdobyły dwa medale na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Mariborze.

2023-06-27 4777 Autor: kb
Zuzanna Wójtowicz z wodzisławskiego Mirażu najlepsza w Europie po raz drugi
0

W piątek (23 czerwca) podczas Mistrzostw Europy International Dance Organization w tańcu jazz i balet w Kielcach Zuzanna Wójtowicz z zespołu tanecznego Miraż z Wodzisławskiego Centrum Kultury odniosła imponujący sukces, zostając po raz drugi Mistrzynią Europy w stylu balet w kategorii juniorskiej.

2023-06-26 3774 Autor: KB, źródło: WCK
31. Koncert Zespołu Miraż
0

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na koncerty Zespołu Tanecznego Miraż. Wydarzenie zostało zaplanowane na 24 czerwca na godz. 15:00 i 18:00.

2023-06-22 2102 Autor: kb
Miraż wrócił z sukcesami z Mistrzostw Świata IDO w show dance
0

Zespół Taneczny Miraż w dniach 12-15 czerwca br. brał udział w Mistrzostwach Świata IDO w niemieckiej Riesie. Grupa dziecięca i juniorska walczyła o podium z najlepszymi zespołami z całego świata. Sukces jest ogromny, bo debiutująca, najmłodsza grupa turniejowa zespołu zajęła wysokie, szóste miejsce. Juniorki uplasowały się na 9 miejscu.

2023-06-19 2331 Autor: KB, źródło: WCK
Gala Laureatów. Uczniowie, nauczyciele oraz przyjaciele oświaty nagrodzeni
0

W środę (14 czerwca) w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się Gala Laueratów. Podczas niej nagrodzeni zostali pedagodzy, przyjaciele oświaty oraz najzdolniejsi uczniowie, laureaci konkursów.

2023-06-16 5934 Autor: KB, źródło: UM Wodzisław
Uczniowie PCKZiU na Półwyspie Iberyjskim. Nauka połączona z poznawaniem świata
0

Uczniowie PCKZiU w Wodzisławiu Śl w ostatnich miesiącach mieli okazję wziąć udział w projekcie praktyk zagranicznych realizowanych w ramach programu Erasmus+. Trzy grupy: mechatronicy i mechanicy,  analitycy i chłodnicy oraz elektrycy wyjechały do Hiszpanii i Portugalii, aby zdobyć wiedzę i doświadczenie zawodowe.