Muzeum w Wodzisławiu Śląskim oraz Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego przygotowały nową książkę dotyczącą historii miasta. Kierunek Loslau to praca nawiązująca do jednego z najtragiczniejszych wydarzeń historycznych II wojny światowej – marszu śmierci.
2016-08-09 07:51W Wodzisławiu odkryto tajemnicze miejsce, gdzie spoczywają luźne płyty nagrobne. Wiadomo, że na tym terenie nigdy nie było cmentarza. Sprawę badają pracownicy wodzisławskiego Muzeum i proszą o informację wszystkich, którzy mogliby pomóc w rozwikłaniu zagadki kamiennych płyt.
2016-03-04 11:00Jeśli ktoś myślał, że odkryty cios mamuta w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie w końcu sierpnia 2015 r. był tylko przypadkowym zrządzeniem losu jest w błędzie. W ubiegłym tygodniu, a dokładnie w piątek 12 lutego przybył do wodzisławskiego Muzeum właściciel cementowni Jan Matuszek i przywiózł ze sobą nowo odkryte kości zwierząt pochodzących z epoki lodowcowej.
2016-02-15 09:29Dzięki panu Krzysztofowi Wieczorkowi, mieszkańcowi Czyżowic, zbiory wodzisławskiego Muzeum powiększyły się o cenny album z nieznanymi fotografiami, ilustracją, mapą i opisem Starego Miasta – Wodzisławia Śląskiego. Album jest swoistą kroniką, dziełem nieznanego autora, przypadkowo odkrytym na strychu w trakcie remontu starego domostwa.
2015-12-15 07:34Długą drogę przebył słynny już cios mamuta włochatego z Wodzisławia Śląskiego. Przez pewien czas, eksponat gościł nawet w szpitalu w Piekarach Śląskich. Jak do tego doszło?
2015-10-21 08:55Co dalej z odnalezionym przed tygodniem w Zawadzie ciosem mamuta? Władze Muzeum muszą działać szybko, żeby zabezpieczyć znalezisko i podejmują rozmowy w sprawie możliwości dalszych odkryć w tym miejscu. Tymczasem dr Andrzej Boczarowski podpowiada, jak miasto mogłoby wykorzystać to odkrycie.
2015-09-08 12:40Zbiory wodzisławskiego Muzeum wzbogaciły się o cenną pamiątkę przeszłości, którą jest pocztówka powstała około 100 lat temu. Przedstawia ona obecne skrzyżowanie ulic Stefana Czarneckiego i Batalionów Chłopskich w dzielnicy Wodzisławia Śląskiego - Wilchwach.
2015-06-10 08:00Wodzisławskie Muzeum wzbogaciło się o bezcenny zbiór książek. Wśród nich są rzadkie starodruki w języku łacińskim i niemieckim, pochodzące z XVII - XIX wieku.
2014-09-17 12:00W wodzisławskim Muzeum można obejrzeć cztery nowe ekspozycje. Z pewnością wielu mieszkańców może zaciekawić rekonstrukcja „wodzisławskiej czarownicy”.
2014-06-19 08:00„Zabytki powiatu wodzisławskiego w roli głównej” to tytuł konferencji, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w wodzisławskim Zespole Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich. Podczas konferencji uhonorowano również laureatów konkursu fotograficzno-plastycznego.
2014-05-06 00:00Vox Patris - to największy dzwon świata. Powstał w Rydułtowach, i tu go możecie zobaczyć! [FOTO]
9190Poważny wypadek w Gorzycach. Reanimowany był 11-latek!
8705W Pszowie też pojawili się oszuści. Mówią o oszczędzaniu
4812Sławomir Mentzen będzie w Wodzisławiu Śląskim – kolejny przystanek kampanii prezydenckiej
3870Transportowcy z Wodzisławia Śląskiego dopięli swego? Podatki zostaną obniżone
3081Wyrzucał śmieci do lasu. Przyznał się do winy, to jastrzębianin
2Konkurs na start-up w zakresie zielonych innowacji. Został tydzień na zgłoszenie! [WIDEO]
1Poważny wypadek w Gorzycach. Reanimowany był 11-latek!
0Kolejne próby oszustwa na ZUS. Tym razem dzwonią w sprawie aktualizacji numeru telefonu
0Zgłosiła awanturę domową, ale to ona trafiła do aresztu. 45-latka "wpadła" sama
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert