Biegi narciarskie: zwycięstwo zawodniczek KS Ski Team Wodzisław Śląski na Kubalonce

2024-01-17, Autor: KB

Zawodniczki wodzisławskiego klubu KS Ski Team, Oliwia Witek i Martyna Pietroszek wygrały biegi w swoich kategoriach w ramach Pucharu Polski Grupy Azoty, który odbył się w ubiegły weekend na Kubalonce.

Udanie rozpoczęli starty na Kubalonce w ramach Pucharu Polski biegaczki KS SKI TEAM Wodzisław Śląski. W pierwszym dniu zawodów (13 stycznia) rozegrano biegi stylem klasycznym. W kategorii młodziczek złoty medal zdobyła Oliwia Witek. Piąte miejsce wybiegała Martyna Pietroszek, ósma na mecie była Amelia Cholajda, 15. miejsce zajęła Wiktoria Baszton. W kategorii chłopców starszych 6. czas wybiegał Oskar Kremski. W dziewczynach starszych na 2,5km klasykiem 14. miejsce dla Amelii Pawlus, 19. miejsce Milena Widera.

Drugi dzień (14 stycznia) na Kubalonce to biegi stylem dowolnym, gdzie narciarki i narciarze KS SKI TEAM Wodzisław Śląski potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki polskich biegaczy. Pierwsze na starcie pojawiły się młodziczki, które wręcz zdominowały tę kategorię wiekową w Polsce. Zwycięstwo odniosła Martyna Pietroszek, trzecie miejsce zajęła zwyciężczyni klasyka Oliwia Witek. W TOP 10 na 8. miejscu przybiegła Wiktoria Baszton. 16 miejsce wybiegała jeszcze Amelia Cholajda. Kolejny na starcie pojawił się niezawodny Oskar Kremski zajmując 5. miejsce po zaciętej walce na trasie z niewielką stratą do medalu. Kolejna grupa startujących narciarek z Wodzisławia to dziewczyny starsze: Amelia Pawlus i Milena Widera, które systematycznie zbliżają się do czołówki.

Wyniki: klasyk 13.01.2024