zamknij

Wiadomości

Czy parking przy rondzie Karviny będzie płatny?

2019-05-08, Autor: ig

W ramach budowy Centrum Przesiadkowego na części skweru na styku ul. Rybnickiej i Jana Pawła II utworzono parking. Ku zdziwieniu wielu mieszkańców, w ubiegłym miesiącu na miejscu ustawiono również kasę. Oburzeni pytają, czy parking będzie płatny? Miasto nie daje jednoznacznej odpowiedzi.

Reklama

Mieszkańcy z radością przyjęli informacje o planowanej budowie nowego parkingu na styku ulic Rybnickiej i Jana Pawła II, tym bardziej że miejsc w okolicach dworca jak na lekarstwo.

Jakie było ich zdziwienie, kiedy po kilku tygodniach przy nowopowstałym parkingu usytuowano również kasę z napisem "opłata za parking". Część mieszkańców przyjęła za oczywistość, że skoro taki obiekt ustawiono, to parking będzie płatny. Jendak Miasto nie daje jednoznaczej odpowiedzi.

- Decyzja o płatności nie została jeszcze podjęta, aktualnie trwają pracę nad regulaminem, uwzględniając regulacje wynikające ze sposobu jego finansowania - mówi Mateusz Jamioła z wodzisławskiego urzędu miasta.

Z kolei pracownicy Wydziału Funduszy Zewnętrznych podkreślają - W celu zagwarantowania realizacji założeń projektu dla parkingu zostanie zamontowana "bileterka wjazdowa" (parkomat).

Ustawienie systemu parkingowego ma być zgodne z założeniami, w ramach których miasto uzyskało dofinansowanie zadania ,,Pociąg do dwóch kółek- budowa Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim".

Jaka będzie ostateczna decyzja urzędników? Do sprawy będziemy wracać.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~may 2019-05-08 12:52:36

  Nie wiem skąd to zdziwienie? Od samego początku, jeszcze na etapie projektów, było mówione, że to będzie parking dla podróżnych. Poza 'kiss and ride' przy dworcu, miał być drugi parking dla pasażerów dojeżdżających do pracy pociągiem, by mogli zostawić auta na parkingu. I to jest właśnie ten parking. A to, że on jeszcze na długo przed skończeniem robót na nim został przywłaszczony przez mieszkańców... to inna sprawa.

  29 2
 • ~ 2019-05-08 16:20:41

  Skoro to ma być parking dla podróżnych to wydaje się, że opłata jest konieczna. Powinna być niższa niż w centrum np. 0,50 zł/godz, ale brak opłaty spowoduje, że żaden podróżny tam nie zaparkuje. Mieszkańcy wspólnot niech sobie wybudują swój parking i wtedy będą mieć darmowy.

  21 2
 • ~Zbigniew Sowa 2019-05-09 00:41:05

  Opłata za parking będzie wyższa od biletu kolejowego. I tak Zamiast zaoszczędzić na podróży pociągiem to w sumie zapłacimy więcej. Do Rybnika czy Katowic pociągi pojadą pustawe.

  8 7
 • ~Mateoo 2019-05-12 16:27:58

  Pytanie jak będzie wyglądał taki pobór opłat. Jeżeli chcą aby ten parking w większości służył podróżnym to powinni przystosować bramkę wyjazdową tak aby np. Osoba która rano postawi samochód i pobierze bilet A będzie korzystać z pociągu wracając po południu i zabierając samochód z parkingu przy bramce wyjazdowej skanuje pobrany bilet po czym skanuje bilet z pociągu i dostaje rabat na parking i symboliczna opłatę nie jak za cały dzień parkowania tylko np. 2.5zl. I tyle A ten co postawi samochód i poleci na obiad do domu zapłaci normalnie . I problem by się rozwiazal.

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w wyborach 10 maja?
Oddanych głosów: 2199