Młodzi koszykarze MKS-u Wodzisław lepsi od tyszan

2013-02-01, Autor: mkor, źródło: MKS Wodzisław
Koszykarze MKS Wodzisław Śl. wygrali z MOSM Tychy 76:57. Mecz rozegrano w ramach rozgrywek eliminacyjnych Mistrzostw Polski Młodzików Starszych MU-1 4 w grupie śląsko-opolskiej.

Początek meczu to zdecydowana przewaga wodzisławskie drużyny. Bardzo dobra obrona na całym boisku spowodowała szybkie osiągnięcie dwunastopunktowej przewagi. Z każdą kolejną akcją ten dystans się jednak zmniejszał, a w efekcie pierwsza kwarta zakończyła się różnicą czterech punktów.

Druga odsłona gry była koszmarem, o którym zawodnicy MKS-u będą chcieli zapomnieć jak najszybciej. Gracze występujący w tej części spotkania wyszli na parkiet zupełnie nieskoncentrowani i nieskuteczni, co spowodowało zejście zespołu na przerwę z trzypunktową stratą.

Przerwę nasi zawodnicy wykorzystali perfekcyjnie. - W szatni doszło do wnikliwej analizy gry w pierwszej połowie – powiedział Marek Malik, prezes MKS-u. Przyniosło to znakomity skutek w  postaci zwycięskiej kwarty w rozmiarze 27-3. Znakomita dyspozycja naszych zawodników zarówno w obronie, jak i w ataku, zadecydowała o końcowym rezultacie spotkania.

- Zauważalny jest w naszej postawie brak stabilizacji gry na wysokim poziomie. Szczególnie we własnej hali. O wiele lepiej wygląda to na wyjazdach. Możliwe, że nasi młodzi zawodnicy nie radzą sobie z presją licznie zebranej publiczności. Dzisiaj również mogliśmy liczyć na głośny doping kibiców, za co chcę bardzo podziękować – stwierdził Malik.

Zespół wciąż ma też problem z rzutami osobistymi. - Dużo pracy na treningach czeka nas nad poprawą skuteczności rzutów wolnych, które są na poziomie wysoce niezadowalającym – dodał Malik.

Znakomicie wyglądała natomiast gra defensywna. Jan Paryło zanotował aż 8 przechwytów piłki. Bardzo dobrze na tablicach zaprezentowali się wysocy gracze: Jakub Wieczorek (18 zbiórek z tablicy) i Kamil Syska (17 zbiórek z tablicy). W ataku błyszczał, zdobywca 19 pkt., Bartosz Banasik. Osiągnął skuteczność na poziomie 60 %. Kolejny mecz MKS-u Wodzisław z z KS Niwą Oświęcim już 4 lutego. Początek zawodów w hali ZS Nr 3 w Wodzisławiu Śl. Oś. Piastów godz. 18.00

MKS Wodzisław Śl. – MOSM Tychy 76 : 57 (20-16,13-21, 27-3,16-17)

Punkty dla MKS -u WODZISŁAW Śl. zdobyli: Banasik Bartosz 17, Paryło Jan 15, Wilk Bartosz 14, Wieczorek Jakub 11, Syska Kamil 9, Wutke Sebastian 5, Pawliński Karol 3, Adamczyk Adrian 2.

W zawodach brali też udział: Adamczewski Amadeusz, Prochasek Robert, Wodecki Tomasz, Rybiński Iwo.

Trener zespołu: Marek Malik