zamknij

Biznes

Który z marketów jest najtańszy? Przed świętami sprawdzamy ceny

2011-12-20, Autor: igra
Ostatni tydzień przed świętami to czas gorączkowych przygotowań do świąt. Sklepy są oblężone. Zrobiliśmy porównanie produktów, jakie przeważnie kupujemy w dużych sklepach przed świętami bożonarodzeniowymi. W Pszowie bezkonkurencyjna jest Biedronka. W Wodzisławiu najniższe ceny ma Tesco. A w Rydułtowach najtańszy jest Lidl.

Reklama

Jak wynika z badania przeprowadzonego dla Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), 75 proc. Polaków świąteczne zakupy spożywcze robi z listą w dłoni. 10 proc. kupujących dokonuje w sklepie wyboru, zapominając o przygotowanym wcześniej spisie.  92 proc. badanych planuje zakupy produktów spożywczych, a 86 proc. planuje także zakupy prezentów świątecznych i dekoracji. Do kupowania produktów spożywczych spoza listy przyznaje się 35 proc., a 26 proc. deklaruje, że nie trzyma się także listy prezentów i dekoracji. Co dziesiąty badany wprawdzie robi listę zakupów, ale później jej nie realizuje.

 

Przed świętami najczęściej kupujemy produkty do wypieków, bakalie i owoce. Sprawdziliśmy ceny tych produktów w sklepach powiatu wodzisławskiego.

 

W Wodzisławiu porównaliśmy ceny w Carrefourze, Kauflandzie i Tesco. Najkorzystniej w naszych cenowych porównaniach wypadło Tesco. Choć nie dotyczy to wszystkich produktów, za cały koszyk przedświątecznych produktów zapłacimy w tym sklepie najmniej.

 

Pomarańcze najtaniej kupimy w Kauflandzie – za jedyne 1,99 zł za kilogram. W Tesco trzeba zapłacić 3,99 zł a w Carrefourze 2,49 zł.

 

Masło najtaniej można kupić w Tesco – za 3,49 zł. Carrefour wycenił je o 10 groszy drożej. Także rodzynki najtańsze są w Tesco – 8,99 zł za kilogram. W Kauflandzie paczkę 400 gramową kupimy za 5,99 zł a w Carrefourze 500 gramową za 6,99 zł.

Migdały najtańsze są w Tesco. Za kilogram trzeba zapłacić 28,99 zł. W Carrefour kosztuje 33,99. Zaś w Kauflandzie paczka 200 gramowa kosztuje 8,69 zł.

Mak najtańszy jest w Tesco. Kilogram kosztuje zaledwie 3 zł.  W Carrefourze za pół kilograma trzeba zapłacić 6,99 zł.  

Ceny orzechów są niezmiennie wysokie. Za paczkę 150 gramową w Carrefourze trzeba zapłacić 18,99 zł. A w Kauflandzie za 300 gram 16,99 zł.

Śliwki najtańsze są w Tesco. Kilogram kosztuje zaledwie 8,99 zł. Taką samą cenę ma pół kilograma tych owoców w Carrefourze.  W Kauflandzie za 200 gram należy zapłacić 6,29 zł.

 

Mąka najtańsza jest w Kauflandzie. Kilogram kosztuje 1,45 zł. W Tesco kosztuje 1,69 zł a w Carrefourze 1,59 zł. Cukier w każdym ze sklepów kosztuje 3,59 zł.

 

W Pszowie porównaliśmy sklep Spar i tamtejszą Biedronkę. Bez wątpienia w portfelu zostanie więcej pieniędzy, gdy wybierzemy się na zakupy do Biedronki.

Pomarańcze w Biedronce są tańsze – kosztują 3,97 zł. W Sparze 4,99 zł. Masło w Sparze kosztuje 3,99 zł czyli o 10 groszy więcej niż w Biedronce.

Także rodzynki można taniej kupić w Biedronce. 400 gram kosztuje 3,99 zł a u konkurencji za 500 gram trzeba zapłacić 6,99 zł. Za to migdały mają porównywalną cenę. 200 gram w Biedronce kosztuje 5,99 zł a w Sparze 5,98 zł. Śliwki tańsze są w Biedronce – 2,99 zł za 200 gram. Spar 150 gram wycenił na 2,89 zł. Podobnie jest z orzechami. W Sparze kosztują 5,69 za 100 gram a w Biedronce 5,99 zł za 150 gram.  Mak również bardziej opłaca się kupić w Biedronce. 250 gram kosztuje 2,49 zł. W sklepie Spar 400 gram 4,99 zł.

 

Cukier tańszy jest w Biedronce – 3,59 zł za kilogram. W Sparze trzeba zapłacić o 40 groszy więcej. Podobnie jest z mąką, która w Biedronce jest o 50 groszy tańsza.

 

I czas na Rydułtowy. Tu porównaliśmy ceny w Inter Marche i Lidlu. Pomarańcze tańsze są w Lidlu. Za kilogram trzeba zapłacić 2,78 zł. W Inter Marche są o złotówkę droższe.

Cena masła w obu marketach kształtuje się tak samo. Kosztuje 3,89 zł. Rodzynki zdecydowanie bardziej opłaca się kupić w Inter – kilogram kosztuje 5,99 zł. W Lidlu za 200 gram płacimy 2,79 zł. Za to migdały w Lidlu kosztują tylko 5,99 zł za 200 gram, a w Inter 220 gram – 9,99 zł. Orzechy w Lidlu kosztują 11,99 zł za 200 gram a w Inter Marche 9,99 zł za 150 gram. Śliwki także bardziej opłaca się kupić w Lidlu. Za 150 gram zapłacimy 1,99 zł a w Inter Marche 240 gram 5,99.

 

Mąka w Lidlu tańsza jest o 50 groszy. Za kilogram płacimy 1,39 zł.  Cukier kosztuje w obu marketach 3,59 zł.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
  • ~Szyderca 2011-12-20
    17:22:30

    0 0

    Kupujemy po to, żeby pokazać, że nas stać. Cóż z tego, że po świętach wszystko będzie tańsze o połowę. Ważne, ze nie okazaliśmy się skąpcami i prezenty były wypasione. Cóż...

  • ~chudy 2011-12-20
    18:24:34

    0 0

    ale jakie byłyby Święta bez czegoś, czego nie mamy na co dzień! Nie wszyscy kupują na pokaz - jak ludzi stać, to niech kupują!

  • ~Hyca 2011-12-20
    18:31:05

    0 0

    ~Szyderca ma racje. Może powinniśmy sie po prostu zatrzymać, odpocząć i pomyśleć o bliskich. Wiadomo, że Święta bez karpia czy zupy rybnej (a tak nawiasem potrawy wigilijne nie są raczej niejdroższe) to nie te same Święta, ale w kwestii prezentów trzeba umieć zachować umiar - liczy się gest i pamięć, a nie wartość pieniężna. Nie zapominajmy o człowieku!

  • ~2plus2 2011-12-20
    18:58:32

    0 0

    Ludzie, nie przesadzajcie! Każdy swiętuje, jak chce, więc nie zaglądajcie do talerzy i pod choinki!
    Ps. Zawsze robię zakupy w Biedronce i w Lindlu i chyba dobrze na tym wychodzę!

  • ~emka 2011-12-21
    02:15:29

    0 1

    warto czasami zajrzeć do mniejszych sklepów. tam o dziwo czasami też jest taniej. a jeśli chodzi o jakoś np. owoce jest super w wodzisławiu. to pewnie dzięki hurtowni ITUM ( redakcja mogłaby się zainteresować tą prężnie rozwijająca się firma )

  • ~beer 2011-12-21
    07:11:46

    0 0

    Nie wiem kto sprawdzał te ceny, ale w Sparze w Pszowie bakalie są sprzedawane również na wagę, i tak np. orzechy włoskie 100g kosztują 2,99 a mak 250g kosztuje 1,99 . Jak już ktoś publikuje takie informacje to proszę to robić rzetelnie!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Którędy powinna przebiegać linia kolejowa łącząca Wodzisław z Jastrzębiem?




Oddanych głosów: 2297

Prezentacje firm