Łzy radości siatkarek. Półfinał MP stał się faktem!

2013-04-11, Autor: mkor, źródło: MKS Zorza
Historyczny sukces młodziczek z Wodzisławia Śląskiego. Siatkarski zespół prowadzony przez Mariusza Lechowicza wywalczył awans do półfinału Mistrzostw Polski Młodziczek.

Wszystko zaczęło się w piątek 5 kwietnia. Po 12-godzinnej podróży podopieczne Mariusza Lechowicza dotarły do Sejn (woj. podlaskie). Po kolacji dziewczęta udały się na salę i przeprowadziły godzinny trening. Dzień później rozpoczynały się ćwierćfinały Mistrzostw Polski w siatkówce młodziczek.

W sobotę od początku miało być ciężko. Pierwszym rywalem były gospodynie turnieju – siatkarki Pomorzanki Sejny. Rywalki ani myślały być nadto gościnne i już w pierwszym secie ograły ambitnie walczącą Zorzę 25:20.

Ta porażka podziałała na wodzisławski zespół jak płachta na byka. Najpierw Zorzynki wygrywają drugiego seta 25:22, a potem w tie-breaku nie pozostawiają już żadnych złudzeń, że śląska siatkówka stoi na dobrym poziomie. Wygrany 15:8 tie-break i ostudzenie zapędów Pomorzanki znaczyły jedno. Zorza jest bardzo mocna i przyjechała tutaj po awans.

Pomimo tego, następny mecz pokazuje, że droga do półfinału wcale nie będzie usłana różami. Wyraźna porażka 0:2 z dwukrotnymi złotymi medalistkami MP Młodziczek z Malborka z lat 2011 i 2012, sprawia że to niedziela będzie decydująca.

Zorza, aby myśleć o awansie do półfinału MP, musiała wygrać mecz z UKS-em Olimpijczyk Drawsko Pomorskie. Drużyna z Wodzisławia koszmarnie rozpoczyna mecz. Wysoka porażka 16:25 w pierwszym secie nie może nastrajać optymistycznie przed kolejnymi kluczowymi odsłonami spotkania.

Jak duże musiało być jednak zdziwienie dziewcząt z Drawska, kiedy Zorza następnego seta wygrywa w identycznym rozmiarze. 1:1 i o dalszym udziale w mistrzostwach Polski miał decydować tie-break.

Imponujący początek. Pierwsze piłki to absolutna dominacja Zorzy. Po kilku minutach nasz zespół prowadzi już 6:1. W tym momencie znowu daje o sobie znać nieobliczalność Zorzy i to Drawsko zdobywa aż 7 punktów z rzędu. Na tablicy wyników mamy 6:8, po kilku dobrych wymianach piłek Drawsko prowadzi 8:10, by za chwilę mieć piłkę meczową przy stanie 13:14.

Zdeterminowane zorzanki doprowadzają do stanu 14:14, by znów za moment bronić piłkę meczową przy wyniku 14:15 dla Drawska. Sytuacja jest trudna, ale nie bez wyjścia. Młodziczki Zorzy mogą liczyć na wsparcie trybun.

Ogłuszający doping kibiców (rodziców zawodniczek), którzy przejechali z drużyną przez całą Polskę, deprymuje przeciwniczki, a dodaje skrzydeł Zorzy. Dziewczęta z Wodzisławia wychodzą na prowadzenie 16:15.

Piłka meczowa. Rywalki wychodzą z akcją, ale jeszcze nie wiedzą, że za chwilę zostaną zatrzymane na siatce. Blok pary Kinga Dajnowicz - Dominika Dziwisz i ostatni punkt w meczu staje się faktem! 17:15 i końcowy triumf Zorzy. Ogromna euforia. Łzy szczęścia po jednej stronie boiska i łzami rozpaczy po drugiej. Obie drużyny włożyły całe serce w ten pojedynek.

- Mamy półfinał Mistrzostw Polski i jestem ogromnie szczęśliwy, dziękuję wszystkim rodzicom za doping i za zaangażowanie w tym turnieju - powiedział po osiągniętym sukcesie trener Lechowicz.

Siatkarki MKS ZORZY Wodzisław Śląski zagrały w składzie: Monika Jordan (kapitan), Katarzyna Szymańska, Karolina Marchewka, Marta Molęda, Kinga Dajnowicz, Alicja Skowron, Elżbieta Szczygieł, Dominika Dziwisz, Edyta Gergałow, Natalia Lechowicz, Zosia Kołodziej, Magda Jaskólska.

Trener: Mariusz Lechowicz

Turniej 1/2 Mistrzostw Polski młodziczki ZORZY rozegrają w dniach 20-21.04.2013r w Wałczu (woj. zachodniopomorskie), a rywalkami naszych siatkarek będą zespoły: UKS Libero Wałcz, MKS MOS Wieliczka i Rosario Lubowidz.