Marcol mistrzem Europy!

2014-02-27, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
Niedawno informowaliśmy o tym, że dwóch zawodników Górnika Radlin zakwalifikowało się na szermiercze Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w Jerozolimie. Dzisiaj wiemy już, że Daniel Marcol przywozi z Izraela medal. I to od razu złoty!

Marcol po złoto sięgnął w drużynie. Zawodnik Towarzystwa Szermierczego "Górnik Radlin", po tytuł najlepszych w Europie, sięgnął razem z Maciejem Bielec (Szpada Wrocław), Piotrem Kapała (Kosynier Gliwice) i Wojciechem Lubieniecki (PTG „Sokół Mielec”).Nasi szermierze wygrali cztery mecze. Najpierw w 1/8 turnieju pokonali wysoko reprezentację Norwegii 45:30. Później, w ćwierćfinale pokonali Niemców 44:39, a walcząc o finał Polacy przezwyciężyli faworytów turnieju drużynę Węgier, również 44:39 .

Finał z reprezentacją Włoch miał dramatyczny przebieg. Jednak ostatnie słowo należało do biało-czerwonych, którzy zwyciężyli renomowanego przeciwnika 45:43.

1/8 finału: Polska - Norwegia 45:30
Ćwierćfinał: Polska - Niemcy 44:39
Półfinał: Polska - Węgry 44:39
Finał: Polska - Włochy 45:43

Daniel Marcol, podopieczny trenera Krzysztofa Urbańskiego, był kluczowym zawodnikiem naszej drużyny. Do sukcesu przygotowywał się od dłuższego czasu. Kiedy rówieśnicy odpoczywali podczas ferii, Marcol poświęcał czas na trening.

W Jerozolimie wystąpił we wszystkich czterech meczach i stoczył 10 pojedynków, z których 7 zakończyło się jego zwycięstwem,  2 remisem i tylko raz schodził z planszy pokonany. Zanotował najlepszy bilans trafień wśród naszych reprezentantów, plus 13 na 27 jakie uzyskała reprezentacja Polski w całości.

W turnieju indywidualnym Marcol, jako najlepszy z czwórki Polaków zajął 15. miejsce. W turnieju indywidualnym Mistrzostw Europy Kadetów wystartowało 87 zawodników z 26 państw.

Daniel Marcol jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie oraz Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie, a obecnie jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku.
Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0