Marklowiczanin Mistrzem Polski w biegach narciarskich

2017-02-26, Autor: df, źródło: UMKS Marklowice

Bardzo dobre wyniki zanotowali w tym miesiącu zawodnicy UMKS-u Marklowice. Najpierw wzięli udział w Mistrzostwach Polski Młodzików i UKS-ów w Tomaszowie Lubelskim, a później zakończyli zmagania w Śląsko-Beskidzkiej Lidze Regionalnej Grupy Azoty w biegach narciarskich.

Podwójny mistrz Polski

3 i 4 lutego w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS-ów w biegach narciarskich. W biegu klasycznym na 2 km w kategorii junior E zwyciężył Artur Baczyński z UMKS-u Marklowice. Tym samym zdobył w swojej kategorii tytuł Mistrza Polski w biegach narciarskich.

W zawodach klub reprezentowali także: Kamil Winkler (15. miejsce), Jakub Tomecki (22. miejsce), Adrian Marcol (37. miejsce - kat. junior C), Marcin Warzecha (41. miejsce - kat. junior D), Tobiasz Winkler (42. miejsce - kat. junior D), Aneta Marszolik (31. miejsce - kat. juniorka D), Lilianna Nowak (34. miejsce - kat. juniorka D), Zuzanna Dudek (37. miejsce - kat. juniorka D), Hanna Szmit (39. miejsce - kat. juniorka D).

W kolejnym biegu mistrzostw Artur Baczyński podwoił tytuł Mistrza Polski, zdobywając drugie złoto. Tym razem w biegu na 2 km techniką dowolną w kategorii junior E. W tej samej konkurencji wysokie, bo 10. miejsce zajął jeszcze Kamil Winkler.

W zawodach wzięli także udział: Jakub Tomecki (17. miejsce – kat. junior E), Adrian Marcol (35. miejsce – kat. junior C), Tobiasz Winkler (37. miejsce – kat. junior D), Marcin Warzecha (38. miejsce – kat. junior D), Aneta Marszolik (29. miejsce – kat. juniorka D), Zuzanna Dudek (33. miejsce – kat. juniorka D), Lilianna Nowak (34. miejsce – kat. juniorka D), Hanna Szmit (40. miejsce – kat. juniorka D).

Zawodnik UMKS-u najlepszy na Śląsku!

Z kolei 16 lutego zakończyły się zawody Śląsko-Beskidzkiej Ligi Grupy Azoty. W klasyfikacji generalnej na najwyższym stopniu podium ponownie w tym miesiącu stanął Artur Baczyński z UMKS-u Marklowice. Kamil Winkler ukończył ligę na 5. pozycji, a Karolina Chrószcz zajęła 6. lokatę.

Ponadto w ostatnich zawodach ligi stylem łyżwowym przy oświetleniu wspaniale zaprezentowali się pozostali zawodnicy UMKS-u. Adrian Marcol zajął 7. miejsce, Tobiasz Winkler był 12., Marcin Warzecha zajął 13. lokatę, Zuzanna Dudek została sklasyfikowana na 11. miejscu, a Aneta Marszolik na 12. W biegach wzięli również udział: Ola Chrószcz, Jakub Tomecki, Konrad Klaja, Kamil Antończyk, Paweł Olma, Hanna Szmit, Lilianna Nowak, Oliwia Przesdzing.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0