zamknij

Biznes

Młodość w cenie: Urząd Pracy pozyskał 400 tys. zł. Na co pójdą pieniądze?

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. pozyskał prawie 400 tys. zł na aktywizację bezrobotnych mieszkańców powiatu do 30. roku życia.

Reklama

„Młodość w cenie” to najnowszy projekt wodzisławskiego Urzędu Pracy współfinansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest aktywizacja społeczno – zawodowa czterdziestu pięciu bezrobotnych osób do 30 roku życia z powiatu wodzisławskiego.

 

Program przewiduje poradnictwo zawodowe (w tym Indywidualne Plany Działania), warsztaty oraz szkolenia z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy, wsparcie psychologiczno – doradcze realizowane w formie indywidualnych porad psychologa i doradcy zawodowego, a także staże. Dodatkowym elementem wsparcia będzie mobilne pośrednictwo pracy oraz indywidualna opieka pośredników pracy, którzy będą pełnili funkcję „menedżerów” swoich podopiecznych.

 

Projekt realizowany jest do 30.06.2015. Od 9 do 30 czerwca 2014 r. będzie prowadzona rekrutacja do projektu. Każda osoba spełniająca wymagania (bezrobotny mieszkaniec powiatu wodzisławskiego do 30 roku życia zarejestrowany w PUP) i zainteresowana udziałem w projekcie powinna zgłosić się do swojego pośrednika pracy w urzędzie.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~matt78 2014-06-03
  15:59:43

  13 0

  Program przewiduje... PORADNICTWO ZAWODOWE... Cholera jasna, przecież to jest podstawowe zadanie Urzędów dla Bezrobotnych (Urzędami Pracy tego czegoś nazwać nie można). Więc owe 400 tys pójdzie na wynagrodzenia dla urzędników za to, co powinni robić każdego dnia! PORADY PSYCHOLOGA: kolejna perełka... MOBILNE POŚREDNICTWO PRACY? Cóż to takiego? Urzędnik ruszy "4 litery" zza biurka i będzie jeździł po firmach szukać ofert? Nie podejrzewam... Jednym słowem można powiedzieć, że kasa pójdzie na wynagrodzenie dla urzędników. 40 tys dzielone przez 45 bezrobotnych = 8888 na głowę. Tę kwotę dzielimy na 12 miesięcy i mamy sumę prawie 741 zł brutto miesięcznie... Cóż... Porażka zupełna.

 • ~matt78 2014-06-03
  16:01:06

  3 0

  Oczywiście miało być 400 tys dzielone... a nie 40tys

 • ~ 2014-06-04
  08:31:42

  3 0

  A mnie się najbardziej podoba zagadnienie "szkolenia z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy" :D Będą ludzi uczyć, jak wpisać w wyszukiwarce "praca Wodzisław", które strony otworzyć, jak kliknąć "wyślij zgłoszenie", które gazety z ofertami kupić, jak wykręcić numer i zapytać o szczegóły. Czyli dokładnie to, co pisze matt78 - premie i dodatki dla urzędników z PUP, nic ponadto. Sorry, taki mamy klimat.

 • ~ 2014-06-04
  09:17:56

  4 0

  może warto też napisać, że PUP zafundował sobie ładne "ekrany z ofertami" pracy bo najwyraźniej za drogo i zbyt trudno było drukować oferty. całkowicie bzdurny wydatek. godny uwagi jest natomiast infokiosk z możliwością wydrukowania oferty - pierdoła, ale może ułatwić życie. odnośnie projektu co do jednego mam wątpliwości. skoro czas trwania projektu jest do czerwca 2015 to dlaczego rekrutacja nie trwa non stop a tylko do końca czerwca 2014. bezrobotni to jednak system "rotujący". proste studium przypadku: w wymaganym terminie zgłosi się x chętnych ale za mało by całą pulę środków skonsumować. ów x znajdzie w 100% pracę i co wtedy?

 • ~odrok 2014-06-06
  10:17:58

  5 0

  Urzędy Pracy powinny zostać z automatu zlikwidowane. UP nie są od znajdywania pracy tylko od wzywania bezrobotnych do podpisania listy i wypłaty zasiłków. Ludzie i tak szukają pracy w internecie, większość pracodawców umieszcza oferty na tablicy, goldenline i pracuj.pl itp. Wypłatą zasiłków może spokojnie zająć się MOPS a szkoleniami Zakłady Aktywności Zawodowej. i Voila! Mamy środki na remonty dróg!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuWodzislaw.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuWodzislaw.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęśliwy w Wodzisławiu Śląskim i powiecie?
Oddanych głosów: 1247