MMA na wodzie: sukces BOA Wodzisław Śl.

2013-07-31, Autor: mkor
Złoto i srebro wywalczyli zawodnicy BOA Wodzisław Śląski podczas amatorskich zawodów MMA. Po raz pierwszy w Polsce walki miały miejsce na platformie pływającej po wodzie.

Zawody Amatorskiej Ligi MMA w Jurkowie były wyjątkowe. Nigdy wcześniej nie organizowano ich jeszcze nad wodą. Miejscem zmagań było tamtejsze ''Kąpielisko Chorwacja''.W tej scenerii świetnie czuli się dwaj zawodnicy BOA Wodzisław Śląski - Przemysław WodeckiWojciech Wilk. Ten pierwszy zdobył złyt medal, drugi sięgnął po srebro.

Wodecki stoczył dwie walki w klatce. W półfinale zwyciężył po szybki sprowadzeniu przeciwnika do parteru. Poddał go dzwignia na łokieć (tzw. balacha). W finale Wodecki zmierzył się z doświadczonym zawodnikiem z Berserkers Team Bielsko-Biała, gdzie przeważał w stojce. Przeciwnika poddał przez duszenie gilotynowe w parterze, co pozwoliło mu zająć 1. miejsce w kat d0 96 kg. Obie walki zakończył szybko i  efektownie - w niecałe 2 minuty.

Wilk, który wywalczył srebrny krążek, startował w BJJ nogi w kat do 67 kg, gdzie stoczył trzy walki - dwie z nich wygrywając na punkty. W finale spotkał się natomiast z przeciwnikiem dysponującym purpurowym pasem. W tej konfrontacji zawodnik wodzisławskiego klubu okazał się słabszy.

Klub BOA Wodzisław Śląski istnieje od września 2012 r. Jego zawodnicy zdobywają doświadczenie, jeżdząc regularnie na zawody MMA w Polsce i za granicą. Trenerem i zarówno zawodnikiem jest Wojciech Wilk.
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1