zamknij

Biznes

Myśl globalnie, działaj lokalnie. Przedsiębiorcy spotkali się na I. Forum Biznesowym

2016-04-16, Autor: Monika Krzepina
To wydarzenie z pewnością otworzyło nowy etap w działalności lokalnego biznesu w naszym regionie. I. Forum Biznesowe pod hasłem „Myśl globalnie, działaj lokalnie” przyciągnęło do Wodzisławia około 200 przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów oraz oświaty.

Reklama

Wśród prelegentów I. Forum Biznesowego w Wodzisławiu znaleźli się: dr. inż. Janusz Steinhoff – Przewodniczący Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Grzegorz Turniak – założyciel BNI w Polsce, Mieczysław Kieca – prezydent Wodzisławia Śl, Krzysztof Dybiec – prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu, dr Andreas Glenz – prezes firmy Prevac, Sebastian Kowalski – dyrektor zarządzający POL-EKO Aparatura, Eugeniusz Ogrodnik – doradca prezydenta Wodzisławia ds. oświaty i Wilhelm Mikołajczyk – dyrektor departamentu sprzedaży w PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Spotkaniu przyświecało hasło „Myśl globalnie, działaj lokalnie” i skrojone było pod sektor MŚP. Zgromadzeni przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów oraz oświaty dowiedzieli się więc m.in. jak prezentuje się sytuacja makroekonomiczna Polski na tle świata oraz w co warto zainwestować. Najwięcej jednak uwagi poświęcono rozwojowi lokalnego biznesu poprzez zrzeszanie, współpracę z samorządem oraz wspieranie oświaty.

 

Prelegenci przekonywali, że warto lokalnie działać i lokalnie inwestować. Poprzez powiązanie szkolnictwa z biznesem można osiągnąć wymierne efekty w postaci dobrze wyszkolonych przyszłych pracowników. W ten sposób swoją kadrę w naszym regionie kształtuje przykładowo POL-EKO Apartaura. Wiele firm zaangażowanych jest w działalność edukacyjną już od najmłodszych – stąd pomysł patronatu nad placówkami i akcja „Przyjaciel przedszkola”.

 

Zrzeszanie się owocuje siecią kontaktów i wspólnymi przedsięwzięciami. W Wodzisławiu Izba Gospodarcza organizuje comiesięczne śniadania biznesowe, gdzie przedsiębiorcy mogą się poznać, wymienić doświadczeniami i wizytówkami. Grupa małych firm razem może zdziałać dużo więcej niż samodzielnie.

>>1. Forum Biznesowe w Wodzisławiu Śl. - zobacz więcej zdjęć

 

I. Forum Biznesowe odbyło się 15 kwietnia w hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śl. Jak podkreśla prezes Krzysztof Dybiec, był to efekt czteroletniej działalności Izby Gospodarczej związanej z integracją lokalnego środowiska biznesowego, samorządu i oświaty. Odtąd ma to być wydarzenie organizowane cyklicznie.

 

Partnerzy strategiczni: Miasto Wodzisław Śląski, Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim oraz PKO Bank Polski. Patronat medialny objął portal tuWodzisław.pl

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 21

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
 • ~antek_pompa 2016-04-17
  17:12:43

  0 8

  Współpraca IG z biznesem idzie w dobrym kierunku. Pozostaje pozazdrościć i życzyć powodzenia w realizacji kolejnych event-ów.

 • ~TO JA 2016-04-17
  17:29:35

  0 9

  Ciekawi prelegenci , super organizacja , jestem pozytywnie zaskoczony lokalnym biznesem i już dawno nie widziałem takiej frekwencji .

 • ~cyklista 2016-04-17
  22:24:43

  0 9

  Mysle, ze pomimo narzekania do jakiego przyzwyczaili sie mieszkancy Wodzislawia wlasnie takie inicjatywy i wydarzenia pokazuja, ze spokojna, rzeczowa praca na codzien, przynosi dobre efekty dla miasta i mieszkancow.

 • ~Dr Svevo 2016-04-18
  14:08:00

  12 0

  Wypada zapytać jakie to dobre efekty dla miasta i mieszkańców przyniosło to spotkanie?Dosłownie "zachodzę w głowę" ~~~

 • ~TO JA 2016-04-18
  15:26:16

  0 6

  `Dr Svevo to może wystarczy przeczytać ze zrozumieniem ?!

 • ~Mors 2016-04-18
  15:40:29

  0 2

  Do - Dr Svevo. Naprawdę zdumiewa mnie Twój tak żarliwy pesymizm co do efektów tego spotkania. W każdym cywilizowanym, biznesowym środowisku takie spotkania się odbywają i z pewnością służą nawiązywaniu kontaktów i budowania relacji. Takie kontakty i ewentualne biznesowe powiązania na lokalnym rynku pozwalają przedsiębiorcom przetrwać niewątpliwe czasy i trudny rynek. Mówiąc wprost: wzrost gospodarczy- większe podatki, większy rozwój regionu, więcej miejsc pracy, atrakcyjniejszy rynek. Z pewnością nie bierzesz udziału w takich spotkaniach i stąd Twój do nich stosunek. Mam nadzieję, że większość uczestników tego forum, tak jak ja wyniosła sporo kontaktów i dobrej energii. Ale, żeby aktywnie w nich uczestniczyć trzeba mieć jeszcze coś do zaoferowania. Oceniam wydarzenie jako świetną inicjatywę. Czekam na kolejne.

 • ~odrok 2016-04-18
  16:40:42

  0 7

  Dr Svevo, im więcej podatków płacisz tym więcej miasto może budować. Uczestnicy tego wydarzenia już to wiedzą i wkrótce sami zaproponują dodatkowe opodatkowanie biznesu i podwyższenie kosztów pracy. W zamian dostaną dotacje z UE i pracownika z UP.

 • ~ 2016-04-18
  17:15:30

  3 0

  Pierwsza tego typu konferencja i wierzę, że nie ostatnia.
  Od zawsze wiadomo, że w grupie siła więc warto się zrzeszać i dbać o wspólny lokalny biznes.
  Przedsiębiorcy z Wodzisławia Śl i okolic to wiedzą stając się członkami Izby Gospodarczej.
  Kongres jak najbardziej udany i pokazał, że takie imprezy nie są zarezerwowane tylko dla Warszawy, Poznania czy Wrocławia.

 • ~Dr Svevo 2016-04-18
  17:58:36

  3 0

  ~TO JA~ jak się nie ma już nic innego do powiedzenia to ostatecznie można komuś wypalić o czytaniu ze zrozumieniem.Niestety pragnę cię poinformować że to już stare i niemodne. ~Mors~to nie jest żarliwy pesymizm tylko logiczne rozumowanie czyli realizm.Mogę ci pierwszy lepszy argument przedstawić-co ze Starą Kopalnią która miała być inwestycją lokalnych biznesmenów i wizytówką miasta?A no nic bańka mydlana prysła co wyraźnie widać a założę się że na tym spotkaniu nawet o tym nie wspomniano.Frazesy nijak nie mają się do realnego działania.Dziękuję za uwagę.

 • ~Maja 2016-04-18
  19:37:57

  9 0

  Dziwne, że nagle pojawiają się nicki które tu nigdy nic nie pisały ? Czyżby urzędnicy są zobowiązani do robienia PR i wychwalania tej ustawki ? Temat konferencji żałosny, godny gimnazjum i był modny 25 lat temu. Na zdjęciach puste krzesła a zajęte miejsca zajmowali radni , urzędnicy, i pracownicy szkół. Co do faktów to miasto Wodzisław Śl jest na bakier z biznesem i trzech PO-wskich klakierów nie zmieni sytuacji. Biznes liczy pieniądze a tu nie ma czego liczyć , no chyba że straty po podwyżce podatków od nieruchomości dla biznesu zafundowanej przez Kiecę. Ilość podmiotów gospodarczych systematycznie spada w przeciwieństwie do innych miast gdzie dynamicznie rośnie.... i nie pomoże puder,róż kiedy gęba szpetna już.

 • ~Chudyrudy 2016-04-18
  22:11:37

  0 2

  Świetna impreza. Oby jak najwięcej takich spotkań w Wodzisławiu. Szkoda tylko, że negujący wszystko i wszystkich i tutaj chcą połechtać swoje ego. Czy Wam się to podoba czy nie takie fora biznesowe mają tylko pozytywne i wymierne korzyści. A to forum conajmniej jedną korzyść przyniosło bezwzględnie i to od razu 😊

 • ~Don C. 2016-04-18
  23:01:53

  6 0

  @Maja-jest oczywistym że to spotkanie lemingów z towarzystwa wzajemnej adoracji.Pewnie zadałaś sobie pytanie po co tam byli nauczyciele?Odpowiedź jest jednak prosta-załatwiali z lokalnymi przedsiębiorcami a finansowane przez UM kolejne ocieplenia szkół.Przez ostatnie 2 dekady to najmodniejsza pozycja w każdym budżecie.Już niedługo zaczną docieplać te już ocieplone i tak wokoło.Do tego jeszcze przyda się kolejna pełnowymiarowa sala gimnastyczna przy kolejnej SP jakiś wypasiony orlik i tym podobne fanaberie kolejnej nawiedzonej pedagog i można ogłosić sukces.Kasta się bawi w najlepsze i gawiedź niech nie przeszkadza pseudo establishmentowi...

 • ~Chudyrudy 2016-04-19
  08:23:25

  0 2

  Don jakiś tam. Czy jest jakaś granica tej zajadłości, która opętała część ludzi w tym kraju? Byłeś tam? Widziałeś co tam się działo? Rozmawiałeś z kimś na ten temat? Jeśli takie wydarzenie jak to forum biznesowe ktoś jest w stanie obrzygać swoją frustracją tzn. że pozostało mu już tylko leczenie.

 • ~Maja 2016-04-19
  11:59:26

  6 0

  @chudyrudy A to forum co najmniej jedną korzyść przyniosło bezwzględnie i to od razu 😊 Tak , oczywiście, urzędnicy i nauczyciele najedli się ciastek :)

 • ~cyklista 2016-04-19
  18:26:07

  0 2

  @ Dr Svevo, ~Maja, ~Odrok, Don C - trzeba byc slepym by nie widziec swietnie dzialajacych wodzislawskich firm, oczywiście nie wszystkie firmy na naszym rynku maja sukcesy, bo wszak jest jeszcze poki co w PL wolny rynek ale te co sobie radza, zatrudniaja ludzi, eksportuja sa najlepszym swiadectwem, ktore przeczy Waszemu nieustannemu narzekaniu. Proponuje Wam zorganizowac sobie Wasze forum, rzecz jasna nie biznesowe ale "zrzedzacych ze swej natury" a za patronow wezcie sobie Kargula i Pawlaka bo te dwie postacie ( jakze narodowe) pasuja do Waszej dialektyki perfekcyjnie.

 • ~antek_pompa 2016-04-19
  20:42:12

  0 4

  Jak w każdym temacie znaleźli się pseudo "znawcy" biznesu i komentują coś o czym nie mają zielonego pojęcia. W sumie to można zaobserwować jedną zgraję ludzi którzy wieczorem zamykają się w swoim małym pokoiku i pokazują swoją prawdziwą twarz wypisując komentarze pełne złości i pogardy. Może wyjdźcie z domów i zacznijcie coś robić to zobaczycie ile wysiłku trzeba włożyć żeby zorganizować cokolwiek w tym kraju !

 • ~Dr Svevo 2016-04-19
  22:31:58

  4 0

  O jakiej złości,pogardzie i frustracji wy tu wypisujecie? Po prostu nie potraficie odpowiadać na pytania i moje ostatnie posty są tego dowodem. W zamian np. ~Chudyrudy~ spłodził coś takiego ' A to forum conajmniej jedną korzyść przyniosło bezwzględnie i to od razu 😊 ' ~No dobrze ale jaką ? Rebusy to ja lubiłem w szkole a było to dawno temu teraz wolę konkrety a nie dziecinadę.

 • ~Chudyrudy 2016-04-19
  23:42:11

  0 7

  Doktorze otóż tak się składa, że znam takiego gościa co tam był i ostatecznie utwierdził się w przekonaniu, widząc normalnych ludzi którym się chce, że warto się rozwijać. Musiał się utwierdzić ponieważ się wahał. I to głównie dlatego, że tacy ludzie jak Ty tak wiele dzisiaj w tym kraju mogą!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.