Nordic walking: znamy mistrza powiatu wodzisławskiego

2013-09-03, Autor: Krzysztof Dybiec
83 zawodników z całego Śląska i walka o miano mistrza powiatu. Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Nordic Walking za nami.

Uczestnicy do pokonania mieli dystans 7 km w 2-óch pętlach wokół wodzisławskiego jeziorka. Trasa zawodów była bardzo wymagająca, obfitowała w liczne podejścia.

Najszybszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Grzegorz Dors z Janowa. Jednak w związku z otrzymaną żółtą kartką organizatorzy przesunęli go o jedną lokatę niżej. Tym samym zawody wygrał Mistrz Polski, reprezentant gospodarzy Mirosław Kuczok. Trzecie miejsce przypadło Leszkowi Mielcarek z Bytomia.

Wśród pań najlepsza była Aleksandra Radosz z Janowa, drugie miejsce zajęła Angelika Pietrzyk również z Janowa, a trzecie Małgorzata Czuga z Gliwic.

Najmłodszym zawodnikiem był Adaś Sławacki. Sześciolatek dzielnie pokonał z kijkami 3,5 km odcinek trasy.

Uczestnicy mistrzostw otrzymali z rąk Vicestarosty Wodzisławskiego Dariusza Prusa pamiątkowe – bite - medale. Na triumfatorów poszczególnych kategorii wiekowych czekały puchary oraz nagrody rzeczowe które wręczył Prezes Izby Gospodarczej Krzysztof Dybiec.

I Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Nordic Walking były także okazją do podsumowania całej edycji New Balance Korona Śląska IG Nordic Walking. Łącznie w 9-ciu cyklach udział wzięło przeszło 250 zawodników. Wśród nich znalazły się 3 osoby które nie opuściły żadnego cyklu. Uhonorowano je nagrodami rzeczowymi. Byli to: Dorota Galińska ze Skoczowa, Dawid Kuczok z Wodzisławia Śląskiego oraz Agnieszka Chudy-Magnuska z Opola. Zadanie było współfinansowane ze środków Powiatu Wodzisławskiego.

Zwycięzcą I edycji Korony Śląska wśród pań została Agnieszka Chudy-Magnuska, natomiast wśród panów triumfował Dawid Kuczok, który w 9 startach zdobył komplet 90 punktów. Z maksymalną ilością zdobytych oczek został zwycięzcą I edycji Korony Śląska 2012/2013.