zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Odkryj miasto na nowo z Punktem Informacji Turystycznej

Za oknem piękna pogoda, a Wy nie macie pomysłu jak ją wykorzystać? W takim razie warto wstąpić do Punktu Informacji Turystycznej w Wodzisławiu Śląskim i dowiedzieć się, gdzie warto pojechać, co zwiedzić oraz w jakim wydarzeniu wziąć udział.

Reklama

Punkt Informacji Turystycznej, który mieści się w budynku Muzeum przy ul. Ks. Płk. W. Kubsza 2 warto odwiedzić nie tylko, jeśli jest się turystą. Oferta przewodników i map jakimi dysponujemy PIT wybiega poza obszar Wodzisławia Śląskiego. Warto więc wybrać się tam planując weekendową wycieczkę i zasięgnąć informacji o ciekawych miejscach w okolicy. Oprócz informatorów turystycznych dotyczących miasta, powiatu i regionu, PIT dysponuje też przewodnikami i mapami z całego województwa – można tam znaleźć np. darmowe mapy najciekawszych atrakcji turystycznych Śląska czy słynnego Szlaku Zabytków Techniki.

 

Jeśli nie planujecie wyjazdów, ale chcesz ciekawie i aktywnie spędzić czas wolny w mieście również warto skorzystać z pomocy pracownika PIT. Dowiecie się tam, co warto zobaczyć w naszym mieście, poznacie ofertę ośrodków sportu i rekreacji oraz uzyskacie informacje o nadchodzących wydarzeniach sportowych i kulturalnych w całym województwie.

W Punkcie Informacji Turystycznej można też wypożyczyć audioprzewodnik -  to małe i proste w obsłudze urządzenie nawigacyjne daje możliwość odbycia niezwykłej wycieczki po wodzisławskiej starówce. Pozwala poznać skrywane za fasadą budynków tajemnice, uruchamia wyobraźnię i edukuje. Informacje, które przekazuje lektor podczas wycieczki nie są przeładowane, a czas zwiedzania z audioprzewodnikiem to około 30 minut. Przypomnijmy, że za wypożyczenie audioprzewodnika pobierana jest zwrotna kaucja. Dodatkowo istnieje możliwość ściągnięcia audiowycieczki na urządzenie mobilne ze strony internetowej.


Godziny otwarcia Punktu IT w czasie wakacji:

- poniedziałek, wtorek, czwartek od 9:00 do 15:30

- środa od 9:00 do 17:00

- piątek od 9:00 do 14:00

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~ 2016-07-26
  11:00:17

  0 5

  problem polega na tym, że to punkt informacji turystycznej tylko z nazwy. wystarczy zapytać jak mogę ciekawie spędzić dzień i system informacji wysupuje się aż miło. ktoś kto szuka informacji o bieżących wydarzeniach w kompie na stronie a nie ma ich w głowie nie powinien pracować w takim punkcie. polecono mi jeszcze balaton i trzy wzgórza nie mówiąc co tam są za atrakcje oraz jak tam dotrzeć - z założenia informacja ma być pełna. aż prosiłoby się zaprosić do muzeum czy skorzystania z audioprzewodnika który ma się pod nosem. zabytków też najwyraźniej w mieście nie ma. o pytanie jak pan dojechał też raczej trudno. można pociągiem, autem czy rowerem i to poniekąd przekłada się na to jak można spędzić czas. już urzędnicy z jastrzębia poradzili sobie o niebo lepiej, którzy w pół godziny potrafili udzielić mnóstwa informacji o bieżących wydarzeniach z możliwością przenocowania w mieście. halo rybnik też sobie świetnie poradził - panie wręcz nie chciały mnie wypuścić przy okazji dopowiedziały parę ciekawostek nt proponowanych miejsc. racibórz to już klasa w sobie, bo im tam się po prostu chce sprzedawać informacje nt miasta. w wodzisławiu natomiast pewnie siedzi kolejny stażysta, którego poziom zaangażowania jest blisku zeru. wyślijcie tą sympatyczną dziewczynę na szkolenie, bo zmarnuje swój czas na tym stażu. potem pójdzie takie coś do pracy z papierowymi stażami i pracodawca wytrzyma z nią miesiąc góra trzy.

 • ~sympatyczny 2016-08-01
  12:41:35

  2 0

  Przyznaję, wprawdzie nie mam porównania do Rybnika, Raciborza, Jastrzębia, ale co do informacji udzielanych przez Panią w PIT w Wodzisławiu Śląskim nie mam absolutnych zastrzeżeń.
  Korzystałem kilka razy. Wszystkiego się dowiedziałem. Radzę sprawdzić w większych miastach, spytać choćby o ulicę. Tylko niech Pan nie zapomni zabrać tel. bo każą dzwonić do Urzędu Miasta zapytać!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuWodzislaw.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.