Odra Wodzisław: nieudany wyjazd do Wrocławia

2021-11-02, Autor: dz, materiały prasowe

To nie był udany dzień dla piłkarzy Odry Wodzisław. Nasza drużyna przegrała 0:3 w wyjazdowym meczu ze Ślęzą Wrocław w spotkaniu 15. kolejki rozgrywek III ligi.

31 października, w niedzielne popołudnie Odra Wodzisław zmierzyła się we Wrocławiu z drużyną Ślęzy. Mimo iż duma Wodzisławia przyjechała do Wrocławia z nadzieją wykorzystania słabej formy drużyny gospodarzy, nie udało się wygrać spotkania.

Odra w osłabionym składzie

Należy podkreślić, że drużyna z Wodzisławia rozegrała mecz w bardzo okrojonym składzie. Klub informował przed meczem o niekorzystnej sytuacji kadrowej.

„Z powodu kontuzji sztab szkoleniowy naszej drużyny nie będzie mógł skorzystać z Damiana Tarki, który jest nieobecny od dłuższego czasu, Bartosza Musiolika, oraz Radosława Dzierbickiego. Choroba wyeliminowała z jutrzejszego starcia Patryka Riabowskiego, Krzysztofa Krzyżoka, oraz Tomasza Tomasika. Z powodu złego przygotowania do meczu nie wystąpi Jakub Białas, natomiast Jan Borek będzie pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek. Mimo wielu osłabień nasza drużyna powalczy jutro o ważne trzy punkty w wyjazdowym meczu we Wrocławiu.”

Nadzieja na zwycięstwo

Chcąc wykorzystać złą passe przeciwnika, (Ślęza przegrała 3 spotkania z rzędu) Niebiesko-Czerwoni szukali szansy na sprawienie kolejnej niespodzianki i pokonanie wyżej notowanego rywala. Pierwsze kilkanaście minut stało pod znakiem akcji z obu stron. Zarówno Odra, jak i Ślęza szukały swoich szans na otwarcie wyniku, ale brakowało skuteczności. Swoje szanse na wyprowadzenie naszego zespołu na prowadzenie mieli m.in. Artur Gać oraz Paweł Zdunek. Od mniej więcej 25. minuty spotkania inicjatywę w pełni przejęli gospodarze. Ślęza wrzuciła wyższy bieg i kilkukrotnie była o włos od objęcia prowadzenia. W 32. minucie gospodarze dopięli swego, wykorzystali błąd naszego kapitana i wyszli na prowadzenie po strzale głową. Osiem minut przed przerwą wrocławianie podwyższyli prowadzenie. Piłka po strzale zawodnika Ślęzy odbiła się od nóg jednego z piłkarzy Odry, następnie spadła pod nogi Mateusza Kluzka, który podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W drugiej połowie Odra dążyła do odwrócenia losów spotkania, ale spokojna i pewna gra gospodarzy sprawiła, że nie pozwalali oni gościom na tworzenie okazji podbramkowych. W doliczonym czasie gry Ślęza przeprowadziła zabójczy kontratak, po którym ustaliła wynik tego spotkania, zdobywając bramkę na 3:0.

Odra Wodzisław: Antkowiak, Wenglorz, Lalko, Wiśniewski, Gać, Zdunek (Erazmus 90+2′), Wodecki, Kłosek (Męczarski 74′), Lenert (Zieliński 90+2′), Mielczarek (Chatys 90+2′), Chiliński (Franiczek 61′).

Po 15. kolejkach III grupy IV ligi Odra zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2